Policjant rozbił nieoznakowane BMW. Był kompletnie pijany

Policjant rozbił nieoznakowane BMW. Był kompletnie pijany

Zdjęcie ilustracyjne niezwiązane z tematem
Zdjęcie ilustracyjne niezwiązane z tematem
Źródło zdjęć: © fot. policja
Aleksander Ruciński
11.04.2022 08:37, aktualizacja: 14.03.2023 12:35

Wypadki z udziałem nieznakowanych radiowozów BMW nie należą do rzadkości. Tym razem jednak zdarzenie nie było wynikiem pościgu czy innych czynności służbowych, lecz prywatnej przejażdżki pijanego policjanta.

Do zdarzenia doszło w niedzielny poranek 10 kwietnia 2022 roku w Gorzowie Wielkopolskim. Nieoznakowany radiowóz BMW rozbił się na ulicznej latarni. Jak wynika z doniesień Polskiej Agencji Prasowej (PAP), za kierownicą siedział funkcjonariusz wydziału ruchu drogowego komendy wojewódzkiej w Gorzowie.

Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że mężczyzna był pijany. W momencie zdarzenia miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Nie był na służbie, lecz mimo to prowadził służbowy radiowóz.

  • Jak tylko okazało się, że policjant był pod wpływem alkoholu, komendant wojewódzki zawiesił go wykonywaniu czynności i wszczął procedurę związana z dyscyplinarnym wydaleniem go ze służby. Oczywiście w sprawie będzie też wszczęte postępowanie karne - mówi rzecznik lubuskiej policji, Marcin Maludy, cytowany przez PAP.

Na szczęście obyło się bez tragedii. W zdarzeniu nie ucierpiał ani policjant, ani żadne osoby postronne. O dalszych losach funkcjonariusza zdecydują jego przełożeni oraz sąd.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)