Policjanci obejrzeli nagranie z Facebooka. Od razu wystawili mandat na 1500 zł

Policjanci obejrzeli nagranie z Facebooka. Od razu wystawili mandat na 1500 zł

Szymon Jasina
26.03.2023 15:45

Na jednym z piaseczyńskich fanpage’ów na Facebooku opublikowano nagranie, na którym widać autobus z otwartym lukiem technicznym. Gdy zostało to zgłoszone policji, funkcjonariusze potraktowali sprawę bardzo poważnie. Szybko znaleźli kierowcę pojazdu i ukarali go wysokim mandatem.

Choć większość oglądających opublikowany w internecie film zareagowało śmiechem, to autobus z otwartym lukiem technicznym podczas przewozu pasażerów stanowił dla realne zagrożenie. "Uważajcie na siebie" - napisał autor nagrania, informując, że był to autobus z Piaseczna do Góry Kalwarii.

Nagranie trafiło do policjantów z wydziału ruchu drogowego piaseczyńskiej komendy, którzy już następnego ranka ustalili, do którego przewoźnika należy uwieczniony na filmie autobus. Był to pojazd kursujący na trasie Warka-Piaseczno, który w tym drugim mieście jest codziennie o godzinie 15:30. Funkcjonariusze postanowili więc na niego poczekać i przeprowadzić kontrolę.

Podróżni nie spodziewali się takiej niespodzianki we wnętrzu autobusu
Podróżni nie spodziewali się takiej niespodzianki we wnętrzu autobusu © Adobe Stock, KPP Piaseczno

Po dokładnym sprawdzeniu pojazdu okazało się, że tego dnia już nie miał zagrażającej bezpieczeństwu pasażerów usterki, a 56-letni kierowca był trzeźwy. Nie ustrzegło go to jednak przed karą za niedopatrzenie z poprzedniego dnia. Policjanci wypisali mu mandat w wysokości 1500 zł za kierowanie niesprawnym technicznie pojazdem.

Funkcjonariusze apelują, aby nie ignorować sytuacji, gdy kierujący autobusem łamie elementarne zasady bezpieczeństwa bądź porusza się niesprawnym technicznie pojazdem. Radzą, aby w takiej sytuacji zwrócić mu uwagę i niezwłocznie wezwać policję, gdyż chodzi tu o bezpieczeństwo pasażerów i innych uczestników ruchu.

Kontrola autobusu
Kontrola autobusu© policja
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)