Policja zaprasza kierowców na komendę. Są tam ich tablice rejestracyjne

Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjne
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe | Policja

22.05.2024 16:01

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Kilkadziesiąt tablic rejestracyjnych, znalezionych przez mundurowych i mieszkańców po niezwykle intensywnej nawałnicy w Gnieźnie, czeka na kierowców w miejscowej komendzie policji. Mundurowi zapraszają po ich odbiór.

W poniedziałek 20 maja nad Gnieznem przeszła wyjątkowo intensywna nawałnica, której towarzyszyły opady gradu. Niektóre ulice miasta zamieniły się w potoki, a białe od lodowych kulek jezdnie stały się polem walki dla kierowców. O ile samochody często wychodziły z tych opresji bez większego szwanku, to inaczej było z tablicami rejestreacyjnymi.

"Blachy" przytwierdzone są do karoserii za pomocą plastikowych ramek. Te zaś są zaprojektowane do tego, by utrzymać tablicę rejestracyjną na miejscu podczas normalnej jazdy. Niestraszny jest im więc pęd powietrza. Co innego, gdy samochód przedziera się przez strefę intensywnego opadu gradu lub ulice, na których nagle podniósł się poziom wody.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Jak informują mundurowi, na Komendzie Powiatowej Policji w Gnieźnie na prawowitych właścicieli czeka ponad 40 tablic rejestracyjnych. Zostały one przyniesione m.in. przez osoby, które znalazły je na ulicach, chodnikach czy zieleńcach. Do tej pory "blachy" odebrało już około 130 osób. Pozostali poszkodowani w ten sposób kierowcy powinni się zgłosić do gnieźnieńskiej policji lub straży miejskiej. Tam również tablice czekają na odbiór.

Choć nie każdy przepada za wizytą na komendzie, to z pewnością jest to wygodniejsze rozwiązanie niż spisanie zaginionej tablicy na straty i staranie się o nową w urzędzie.  

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)