Policja odzyskała mercedesa wartego 450 tys. zł. Już wrócił do właściciela

Policja odzyskała mercedesa wartego 450 tys. zł. Już wrócił do właściciela

Mercedes-AMG GT odzyskany przez policję
Mercedes-AMG GT odzyskany przez policję
Źródło zdjęć: © policja
Szymon Jasina
04.12.2022 12:31, aktualizacja: 04.12.2022 12:54

Stołeczni policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą i korupcją działający na Woli zabezpieczyli 4-drzwiowego mercedesa-AMG GT. Auto pochodziło z przestępstwa, ale po oględzinach trafiło do upoważnionej do jego odbioru osoby.

Funkcjonariusze dostali informację, że poszukiwany, przywłaszczony samochód najprawdopodobniej znajduje się na warszawskiej Woli. Policjantom udało się namierzyć miejsce i potwierdzić, że utracony w wyniku przestępstwa mercedes faktycznie się tam znajduje. Wartość pojazdu oszacowano na 450 tys. zł.

Na miejscu policjanci dokonali oględzin i zabezpieczenia samochodu. Po przeprowadzeniu czynności śledczych mercedesa-AMG GT przekazano osobie uprawnionej do jego odbioru. Zatem auto szybko zostało zwrócone, ale teraz policjantów czeka dalsza praca śledcza w tej sprawie.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Nie wiadomo, jaka dokładnie wersja była obiektem tego przestępstwa, natomiast Mercedes-AMG GT w wersji 4-drzwiowej nawet w podstawowej konfiguracji oznaczonej liczbą 43 oddaje do dyspozycji moc 367 KM, co przekłada się na przyspieszenie do 100 km/h w okrągłe 5 s i prędkość maksymalną równą 270 km/h.

Na przeciwnym krańcu skali jest hybrydowy Mercedes-AMG GT 63 S E Performance, którego układ napędowy generuje zawrotne 843 KM i 1470 Nm. Ta odmiana jednak jest zdecydowanie droższa, gdyż jej cena w salonie przekracza milion złotych.

Mercedes-AMG GT odzyskany przez policję
Mercedes-AMG GT odzyskany przez policję© policja
Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (6)