Policja chce kupić 100 nowych radiowozów z wideorejestratorem. Jest przetarg

Policja chce kupić 100 nowych radiowozów z wideorejestratorem. Jest przetarg

Grupa Speed otrzyma kolejne 100 radiowozów
Grupa Speed otrzyma kolejne 100 radiowozów
Źródło zdjęć: © fot. policja
Aleksander Ruciński
23.12.2021 11:53, aktualizacja: 14.03.2023 13:54

Polska policja się zbroi. Jak donosi dziennik.pl, KGP rozpisała przetarg na zakup 100 nowych radiowozów z wideorejestratorami. Pojazdy wspomogą funkcjonariuszy w egzekwowaniu nowych przepisów, które wejdą w życie po 1 stycznia 2022 roku.

Dziennik.pl informuje o planowanych zakupach polskiej policji. Zgodnie z opublikowanymi informacjami, komenda główna zamierza zakupić 100 pojazdów w trzech transzach. Dwie po 46 samochodów z kamerami i jedna obejmująca osiem pojazdów z wideorejestratorami.

Jak zwykle w takich przypadkach, wymagania są dość sprecyzowane. Zgodnie ze specyfikacją, auta muszą być napędzane minimum 4-cylindrowym silnikiem o pojemności 2 l lub więcej i mocy nie mniejszej niż 200 kW. Powinny też być wyposażone w napęd na cztery koła i automatyczną skrzynię.

Policja określiła też konkretne osiągi - pierwsza setka w mniej niż 6 s i co najmniej 250 km/h prędkości maksymalnej. Nie ulega więc wątpliwości, że mowa o pościgowym sprzęcie, który najprawdopodobniej uzupełni zasoby grupy Speed.

Co ciekawe, w przetargu nie przewidziano miejsca dla pojazdów z alternatywnym napędem. Pod uwagę są brane wyłącznie benzyniaki, w nadwoziu sedan lub liftback, w stonowanych kolorach, które nie rzucają się w oczy.

Przyjmowanie ofert zakończy się w połowie stycznia 2022 roku, a oferent, który wygra przetarg, będzie musiał dostarczyć zamówione pojazdy najpóźniej w grudniu. Nowe, szybkie radiowozy mogą przydać się w egzekwowaniu nowych, ostrzejszych przepisów, zgodnie z którymi wzrosną stawki punktowe i finansowe w taryfikatorze mandatów.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (14)