Policja będzie sprawdzać stan licznika

Policja będzie sprawdzać stan licznika
Marcin Łobodziński

05.08.2014 08:23, aktual.: 08.10.2022 09:10

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Policja weźmie czynny udział w tworzeniu bazy pojazdów sprawdzając stan licznika przebiegu i przesyłając informację do Centralnej Ewidencji Pojazdów.

Obowiązek podawania stanu licznika podczas obowiązkowego badania technicznego ma pomóc stworzyć bazę danych pojazdów wraz z ich przebiegami. To pozwoli walczyć z nieuczciwymi sprzedawcami. Niestety powstająca baza wciąż jest nieco dziurawa, bo na wielu stacjach diagnostycznych da się wszystko załatwić, a poza tym, system przesyłania danych do CEP nie jest tak sprawny jak powinien być. W wersyfikacji stanu licznika ma pomóc Policja.

Podczas każdej rutynowej kontroli Policjant będzie miał obowiązek spisania przebiegu pojazdu i ta informacja trafi do CEP. To doskonałe rozwiązanie, które w zasadzie nic nie kosztuje, a wielokrotne sprawdzanie w różnych miejscach lepiej zweryfikuje prawdziwy przebieg.

Ponadto resort spraw wewnętrznych proponuje by do Centralnej Bazy Pojazdów i Kierowców trafiły informacje o pojazdach, które stanowią zabezpieczenie kredytu, a także ilość zgromadzanych punktów karnych oraz by każdy mógł sprawdzić swoje konto. Wszystkie zmiany wejdą w życie prawdopodobnie 4 stycznia 2016 roku.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (41)