Dantejskie sceny na stacjach w całej Polsce. Kierowcy się rzucili po paliwo

Dantejskie sceny na stacjach w całej Polsce. Kierowcy się rzucili po paliwo

Stacja paliw - kolejka po tańsze paliwo
Stacja paliw - kolejka po tańsze paliwo
Źródło zdjęć: © WP | Tomasz Budzik
Tomasz Budzik
15.12.2022 14:54, aktualizacja: 15.12.2022 17:01

Ogłoszona przez firmę Circle K promocja, obniżająca cenę paliwa o złotówkę na litrze, jak magnes przyciągnęła kierowców w całym kraju. Kolejki przed stacjami były tak długie, że powodowały zatory w ruchu.

Warszawa, Kraków czy Tarnów – wielkość miasta nie ma znaczenia, gdy cena paliwa obniżyła się o złotówkę na litrze. Tym bardziej, że promocja, którą zorganizowała firma Circle K, trwała tylko przez trzy godziny – od 14 do 17 w czwartek 15 grudnia. Olej napędowy po 6,56 zł za litr. Benzyna po 5,49 zł za litr to argumenty, które już tuż po godzinie 14 przełożyły się na potężny ruch na stacjach.

Jak informuje nasz czytelnik z Krakowa, promocja sprawiła, że na jednej z tamtejszych stacji pojawiła się długa kolejka aut. Wśród kierowców daje się wyczuć nerwową atmosferę. Podobnie jest w Tarnowie.

Stacja znajduje się przy rondzie. Na zdjęciu widać tylko część kolejki
Stacja znajduje się przy rondzie. Na zdjęciu widać tylko część kolejki© WP | Tomasz Budzik

Tarnowska stacja, zlokalizowana przy rondzie nieopodal centrum miasta, tuż po czternastej była już po prostu oblężona. Kierowców, liczących na zatankowanie, było tak wielu, że kolejka zablokowała rondo oraz wszystkie przylegające do niego ulice. Choć to nietypowe przed godziną 15, korek do ronda miał już 600 metrów.

Podobna była sytuacja w Warszawie. Na zdjęciu, które otrzymaliśmy, samochody czekają w długiej kolejce, a wszystkie dystrybutory na stacji są zajęte.

Pracownik stacji wskazywał zwalniane dystrybutory
Pracownik stacji wskazywał zwalniane dystrybutory© WP | Filip Buliński

Efekt promocji Circle K przerósł chyba najśmielsze oczekiwania firmy. Choć ta nie starała się szczególnie mocno o rozgłoszenie swojej oferty, efekt był piorunujący. To jasny dowód na to, jak bardzo Polakom doskwierają wysokie ceny paliw.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (491)