Pogoda dla kierowców. Teraz łatwiej sprawdzisz sytuację na drogach

Pogoda dla kierowców. Teraz łatwiej sprawdzisz sytuację na drogach25.02.2021 17:01

Jaka będzie sytuacja na drogach w najbliższych dniach? Agnieszka Harasimowicz, dyrektor Centrum Meteorologicznej Osłony Kraju, odpowiada na to pytanie w programie specjalnym WP "Newsroom" i podpowiada, jak szybko sprawdzić warunki atmosferyczne na drogach, po których planujemy podróżować.

Pierwsza połowa lutego 2021 dała się we znaki kierowcom. Niskie temperatury, gwałtowne opady śniegu i deszczu wpłynęły na warunki drogowe, a w wielu miejscach było zwyczajnie ślisko. Długo wyczekiwane ocieplenie jednak przyszło i teraz sytuacja powinna się uspokajać. Jak w rozmowie z Agnieszką Kopacz w programie specjalnym WP "Newsroom" mówi Agnieszka Harasimowicz, dyrektor Centrum Meteorologicznej Osłony Kraju, łatwo to będzie można sprawdzić.

Wszystko dzięki nowej mapie prognozy zagrożeń drogowych. Została ona udostępniona przez Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej i każdy może na niej sprawdzić, czy na trasie, którą chce podróżować, należy spodziewać się utrudnień spowodowanych przez pogodę. Zaznaczone są na niej drogi krajowe, ekspresowe oraz autostrady a odpowiednie kolory pozwalają szybko zorientować się, czy w ciągu najbliższych 4 dni w danym miejscu prognozuje się zagrożenia.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)