Podwyżki na autostradzie A2. Zapłacimy więcej od 2 marca 2020 roku

Polskie autostrady należą do jednych z najdroższych w Europie
Polskie autostrady należą do jednych z najdroższych w Europie
Źródło zdjęć: © mat. prasowe
Mateusz Lubczański

18.02.2020 14:51, aktual.: 22.03.2023 16:23

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Już nie 60, a aż 66 zł będzie kosztować przejazd autostradą A2 na odcinku Nowy Tomyśl – Konin. Spółka Autostrada Wielkopolska zamierza podnieść ceny 2 marca 2020 roku.

Choć sama spółka jeszcze nie komunikuje podwyżki na swojej stronie internetowej, o rosnących kosztach dla kierowców poinformował Polską Agencję Prasową Robert Stankiewicz, doradca zarządu ds. mediów. Na bramkach zapłacimy więcej od godz. 6 rano.

Pokonanie każdego odcinka podrożeje o 2 złote. Właściciele pojazdów kategorii 1 (motocykle oraz te z dwiema osiami) zapłacą 22 złote brutto (obecnie jest to 20 zł). Dla pojazdów z dwiema osiami, z których co najmniej jedna wyposażona jest w koła bliźniacze (lub z przyczepą), stawka wyniesie 33 zł (obecnie 31 zł).

Kategoria 3 (pojazdy o trzech osiach oraz o dwóch osiach z czego co najmniej jedna wyposażona jest w koła bliźniacze) wyceniona została na 50 zł. Kolejna grupa – czyli pojazdy o więcej niż trzech osiach oraz z trzema osiami i przyczepą – zapłaci 77 zł. Kierowcy poruszający się nienormatywnymi środkami transportu muszą zostawić na bramkach nawet 220 zł.

Polskie autostrady należą do jednych z najdroższych w Europie. Inne kraje kontynentu stawiają na system winiet. Za rok jazdy na Węgrzech zapłacimy 139 euro. W Szwajcarii za 12 miesięcy poruszania się po autostradach zapłacimy 40 franków szwajcarskich, czyli ok. 160 zł. Za taką kwotę można przejechać A2 w obie strony… nawet w jeden dzień.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (5)