Pirelli z Robertem Kubicą na podbój mistrzostw świata

Pirelli z Robertem Kubicą na podbój mistrzostw świata19.01.2015 10:24
Pirelli z Robertem Kubicą na podbój mistrzostw świata
Źródło zdjęć: © fot. Robert Kubica/facebook

Włoska firma Pirelli planuje powrót do mistrzostw świata jako konkurencyjny dla Michelina dostawca ogumienia. Największy wkład w rozwój opon będzie miał Robert Kubica.

Po udanym początku rajdowego sezonu (całe podium w Jänner Rallye) Pirelli chce zwiększyć ekspozycję swojej marki również w mistrzostwach świata. W zbliżającym się Monte Carlo, na oponach włoskiego producenta pojedzie nie tylko Robert Kubica, ale także Martin Prokop, Yuriy Protasov i Lorenzo Bartelli. Jednak czołowym zawodnikiem Pirelli będzie Robert Kubica, który ma „poprowadzić atak” na mistrzostwa świata. Nie ma już żadnych wątpliwości, że Polska załoga jest mocno związana z tym producentem.

428118234630483884
Źródło zdjęć: © fot. Robert Kubica/facebook

Rajd Monte Carlo jest jedną z kultowych imprez w motorsporcie, w jednym rzędzie obok Grand Prix Monako, Le Mans czy Indianapolis 500. Sądzimy, że to najlepszy rajd na rozpoczęcie sezonu i na przywitanie Roberta Kubicy w naszej rodzinie. Po podwójnym zwycięstwie na Pirelli w ubiegłym roku - w Monza Rally Show i Memoriale Bettegi - Robert wraca na Pirelli w rajdowych mistrzostwach świata. WRC to seria, która stanowi ważną część naszej historii. Cieszymy się, że możemy zaoferować naszym prywatnym klientom konkurencyjne produkty. W ubiegłym roku pokazaliśmy, że możemy wygrywać odcinki w rywalizacji z fabrycznymi zespołami. – powiedział Paul Hembery, szef Pirelli Motorsport.

To tylko zbieg okoliczności, ale kierowcy WRC pojadą w Monte Carlo na oponach w najnowszej specyfikacji RK i RKW.[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=a9gdA4OLnYo[/youtube]

- Robert Kubica Test - Flat out & Max Attack Moments - Test Mc 2015 -

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)