Piotr Pawlak doceniony. Prezes Ford Polska zgarnął prestiżowe wyróżnienie

Piotr Pawlak doceniony. Prezes Ford Polska zgarnął prestiżowe wyróżnienie

Piotr Pawlak i elektryczny mustang, czyli ostatni hit sprzedaży marki
Piotr Pawlak i elektryczny mustang, czyli ostatni hit sprzedaży marki
Źródło zdjęć: © fot. Dominik Kalamus
Mateusz Lubczański
10.09.2021 08:51, aktualizacja: 14.03.2023 15:13

Piotr Pawlak, prezes Ford Polska, jako trzeci Polak w historii otrzymał prestiżową nagrodę Automotive News Europe Rising Stars, tym razem w kategorii sprzedaż. Otrzymują ja młodzi specjaliści, którzy osiągnęli niezwykłe sukcesy.

Niezwykłe, bowiem Piotr Pawlak objął stery w polskim oddziale Forda we wrześniu 2020 roku, a już po pierwszych pięciu miesiącach 2021 roku Ford był liderem sprzedaży dostawczaków, podwoił udział w rynku osobówek sprzedawanych "Kowalskim" i zachęcał klientów do przesiadki na SUV-y.

Tegoroczna, jedenasta edycja Automotive News Europe Rising Stars przypadła na niezwykły czas pandemii. W tym momencie kluczowa była umiejętność szybkiego dostosowywania się do nowych wyzwań i komunikacji drogą elektroniczną.

– Niezwykle ważne było nawiązanie partnerskich relacji z autoryzowanymi dilerami oraz wspólna praca nad przywróceniem rentowności całej sieci dilerskiej. Przed nami wiele strategicznych wyzwań oraz planów, których realizacja pozwoli na osiągnięcie jeszcze lepszych rezultatów – powiedział Pawlak.

Piotr Pawlak związany jest z branżą motoryzacyjną od 2011 roku. Zdobywał doświadczenie na różnych stanowiskach w takich koncernach jak Toyota czy Nissan. Odpowiadał m.in. za przygotowanie planów sprzedaży czy analizy rynku. W Wielkiej Brytanii odpowiedzialny był za całą działalność operacyjną, czyli sprzedaż, rozwój sieci dilerskiej czy obsługę posprzedażową.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)