Pieszy w szpitalu. Potrącił go zastępca komendanta policji

Pieszy w szpitalu. Potrącił go zastępca komendanta policji

Źródło zdjęć: © Policja | Policja
Filip Buliński
23.01.2023 16:08, aktualizacja: 23.01.2023 16:40

W poniedziałkowy poranek zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Radomiu potrącił 37-letniego mężczyznę. Poszkodowany trafił do szpitala. Ze wstępnych ustaleń wynika, że do wypadku doszło w trakcie wyprzedzania przez policjanta.

Jak donosi TVN Warszawa, w poniedziałek 23 stycznia ok. godz. 6.35 doszło do potrącenia pieszego w miejscowości Dąbrówka Zabłotnia w gminie Kowala. 37-letni mężczyzna został potrącony przez BMW, którym kierował 48-latek.

Jak się okazało, za kierownicą siedział zastępca komendanta miejskiego policji, który jechał na służbę. Do potrącenia pieszego idącego lewą stroną drogi doszło, gdy policjant wyprzedzał inny pojazd. Jak poinformowała portal TVN Warszawa podinsp. Katarzyna Kucharska, 37-latek z obrażeniami niezagrażającymi życiu trafił do szpitala. Zarówno on, jak i kierujący byli trzeźwi.

Ponieważ w wypadku brał udział funkcjonariusz policji, czynności wyjaśniające zostały podjęte przez prokuraturę. Sprawą zajmie się również Komenda Wojewódzka Policji w Radomiu.

Z uwagi na uszkodzenia pojazdu, zatrzymany został dowód rejestracyjny BMW, którym poruszał się 48-letni policjant. Prokuratura nie zdecydowała się jednak na zatrzymanie prawa jazdy. Jak podała w rozmowie ze wspomnianym portalem podinsp. Katarzyna Kucharska, nie jest to działanie obligatoryjne.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (131)