Pies przeprowadza dzieci. Nagranie kundelka z Batumi podbija internet i serca

Pies przeprowadza dzieci. Nagranie kundelka z Batumi podbija internet i serca

Pies czuwa nad bezpieczeństwem dzieci z Batumi
Pies czuwa nad bezpieczeństwem dzieci z Batumi
Źródło zdjęć: © The Dodo/YouTube
17.08.2022 16:13, aktualizacja: 13.03.2023 16:07

Bezdomny kundelek od dwóch lat przeprowadza dzieci przez przejście dla pieszych w gruzińskim Batumi. Nagranie z mądrym czworonogiem podbiło internet.

Pewien nad wyraz zmyślny pies o imieniu Kupata (co po gruzińsku oznacza "kiełbasa") już drugi rok czuwa nad bezpieczeństwem dzieci i przeprowadza je przez przejście dla pieszych w mieście Batumi.

Kupata pracuje dzień w dzień, a mimo tego z pewnością nie popada w rutynę. Na nagraniu, które szturmem zdobyło internet, widać, jak zwierzak solidnie obszczekuje te auta, które nie chcą zatrzymać się przed "zebrą", by piesi mogli przejść.

Pies nieraz czeka na dzieci ponad godzinę zawsze przy tym samym przejściu. Nie da się ukryć, że traktuje swoją pracę bardzo serio. – My też wspólnie opiekujemy się Kupatą, którego wszyscy tu kochamy – mówi Beqa, mieszkanka Batumi i jedna z "sąsiadek" czworonoga.

Kupata, kiedyś bezpański pies, teraz nocuje u Nony, jednej z kobiet mieszkających nieopodal wspomnianego przejścia dla pieszych. Nona jest jego główną opiekunką. – Piesek ma dużo szczęścia, bo nie jest już skazany na tułaczkę, ale niestety wiele psów w Gruzji nie ma opiekuna. To nasz narodowy problem – dodaje Gruzinka.

Dzięki mądrości pieska i popularności nagrania jest szansa, że więcej ludzi zdecyduje się na przygarnięcie czworonogów, bo nie będą się ich bały. – To wszystko dzięki Kupacie – kończy autorka nagrania.

Stray Dog Helps Kids Safely Cross The Street | The Dodo

Rok szkolny za rogiem – może więc i w Polsce znajdzie się naśladowca Kupaty?

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)