Pierwsza ze 100 obwodnic oddana kierowcom. Skorzystają mieszkańcy warmińsko-mazurskiego

Pierwsza ze 100 obwodnic oddana kierowcom. Skorzystają mieszkańcy warmińsko-mazurskiego

Obwodnica Smolajn
Obwodnica Smolajn
Źródło zdjęć: © fot. GDDKiA
Aleksander Ruciński
22.08.2022 06:42, aktualizacja: 13.03.2023 16:04

Mieszkańcy warmińsko-mazurskich Smolajn oraz podróżujący drogą krajową numer 51 mają powody do zadowolenia. Mający 1,76 kilometra odcinek oddany właśnie do użytku ułatwi im życie. To pierwsza realizacja w ramach programu 100 obwodnic.

Z pewnością nie jest to najważniejsza inwestycja drogowa w kraju. Trudno jednak odmówić jej symbolicznego znaczenia. Obwodnica Smolajn, częściowo poprowadzona dotychczasowym śladem DK 51 jest gotowa na dwa miesiące przed planowanym terminem.

W ramach inwestycji poza główną jezdnią utworzono również ciąg pieszo-rowerowy, chodniki, dwie pary zatok autobusowych, przejścia dla pieszych z azylami oraz dodatkowe jezdnie do obsługi terenów przyległych.

Inwestycja pozwoli wyprowadzić ruch tranzytowy z miejscowości Smolajny zwiększając tym samym bezpieczeństwo i komfort życia mieszkańców. Poprawi też przepustowość na DK 51 stanowiącej północny wylot z Olsztyna w kierunku granicy państwa.

Umowę na realizację inwestycji podpisano 17 grudnia 2020 roku. Dziś, po niecałych dwóch latach droga jest przejezdna dla kierowców. Łączny koszt jej realizacji wyniósł 35 mln zł.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)