Transportował palmę w peugeocie partnerze. I to w pozycji pionowej

Transportował palmę w peugeocie partnerze. I to w pozycji pionowej

55-letni Niemiec postanowił samodzielnie przewieźć palmę
55-letni Niemiec postanowił samodzielnie przewieźć palmę
Źródło zdjęć: © fot. mat. prasowe/Polizeiinspektion Saarlouis
Filip Buliński
03.08.2020 14:41, aktualizacja: 22.03.2023 10:43

Do niecodziennej sytuacji doszło w niemieckim Saarlouis. W pierwszy dzień sierpnia policja zatrzymała pewnego kierowcę z oryginalnym transportem. Postanowił on bowiem przewieźć ponad 4-metrową palmę. W peugeocie partnerze. W pionie.

Widząc co jakiś czas filmy lub zdjęcia uwieczniające pomysłowe, ale i nierzadko ryzykowne sposoby transportu ładunków, można dojść do wniosku, że "mistrzami" w tej dziedzinie są raczej kraje bloku wschodniego, choć i w Polsce funkcjonariusze przecierają czasem oczy ze zdumienia.

Tym razem jednak zaskoczenie czekało na policjantów z Saarlouis, położonego w południowo-zachodnich Niemczech. W sobotni poranek ich oczom ukazał się ponadgabarytowy transport złożony z ponad 4-metrowej palmy i peugeota partnera. Jego 55-letni kierowca postanowił wykorzystać szyberdach i przewieźć drzewo w pionie.

Policjanci natychmiast zatrzymali kierowcę, ponieważ zgodnie z prawem maksymalna wysokość pojazdu (oraz dodatkowych atrybutów) nie może przekroczyć 4,2 m. Dokładna wysokość łączna peugeota i rośliny nie została podana, wiadomo jednak, że limit został przekroczony, a kierowca nie posiadał stosownych zezwoleń.

Ponieważ dalsza jazda była niemożliwa, kierowca peugeota musiał wezwać na pomoc odpowiednich rozmiarów auto dostawcze, która umożliwiło legalny transport palmy w poziomie. Cała sytuacja nie skończyła się jednak szczęśliwym zakończeniem. Przeciwko kierowcy zostało wszczęte postępowanie w sprawie wykroczenia drogowego.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)