Peugeot 2008 liderem europejskiej sprzedaży. Golf poza dziesiątką

Peugeot 2008 liderem europejskiej sprzedaży. Golf poza dziesiątką

Peugeot 2008 wyprzedził Renault Clio i Dacię Sandero
Peugeot 2008 wyprzedził Renault Clio i Dacię Sandero
Źródło zdjęć: © fot. Filip Buliński
Aleksander Ruciński
22.11.2021 12:28, aktualizacja: 14.03.2023 14:18

Kolejny miesiąc, kolejny nowy lider sprzedaży w Europie. Kryzys półprzewodnikowy wywrócił rynek do góry nogami co prowadzi do zaskakujących rezultatów. Październikowym hitem okazał się Peugeot 2008, a Volkswagen Golf wypadł poza top 10.

Organizacja JATO Dynamics zajmująca się badaniami rynku motoryzacyjnego podsumowała sprzedaż nowych aut w Europie, w październiku 2021 roku. Nowy miesiąc przyniósł kolejne zmiany na fotelu lidera. Po Dacii Sandero i Tesli Model 3 przyszedł czas na Peugeota 2008.

Francuski crossover znalazł 18 109 chętnych - niezły wynik, lecz w skali roku, od stycznia do października 2021, 2008 i tak zaliczył sporą stratę w stosunku do analogicznego okresu 2020. Jak nietrudno się domyślić, nie był wyjątkiem, bo niemal wszystkie modele obecne w top 10 zaliczyły zauważalne spadki, co jest najlepszym dowodem na to, jak bardzo rozregulowany jest obecny rynek.

Co ciekawe, drugie i trzecie też zgarnęli Francuzi. Przynajmniej pośrednio, gdyż znajdziemy tu Renault Clio oraz Dacię Sandero. Co ciekawe, spoza pierwszej dziesiątki wypadła zarówno Tesla Model 3, która po masowym uruchomieniu dostaw zwyciężyła w ubiegłym miesiącu i Volkswagen Golf, jeszcze do niedawna niekwestionowany lider rynku.

Ostatnie miesiące pokazują, że europejski rynek stał się dość nieprzewidywalny. Nic dziwnego, skoro sprzedają się głównie te auta, które akurat są dostępne. Jak widać, w październiku Peugeot raczej nie miał powodów do narzekań w tej kwestii. Czas pokaże, jakie niespodzianki czekają nas w przyszłych miesiącach.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)