Paliwa będą tanieć. Najnowsze prognozy na nadchodzący tydzień

Paliwa będą tanieć. Najnowsze prognozy na nadchodzący tydzień

Paliwa w przyszłym tygodniu w dół
Paliwa w przyszłym tygodniu w dół
Źródło zdjęć: © fot. Marcin Łobodziński
Marcin Łobodziński
08.04.2022 08:36, aktualizacja: 14.03.2023 12:36

Analitycy z serwisu e-petrol prognozują obniżki cen paliw. Wszystkie będą tańsze, choć globalne informacje nie wróżą dobrze długoterminowo.

Podane w środę 6 kwietnia średnie ceny paliw na stacjach z całej Polski okazały się niższe niż ubiegłotygodniowe prognozy. Benzyna Pb95 kosztuje obecnie 6,52 zł/l, olej napędowy 7,29 zł/l, a LPG 3,73 zł/l.

Najnowsze prognozy sugerują, że będzie jeszcze taniej. Benzyna ma się mieścić w przedziale 6,34-6,48 zł, ON w przedziale 6,99-7,15 zł, a LPG 3,60-3,72 zł/l. Są wreszcie szanse na przebicie psychologicznego progu dla cen oleju napędowego, który na niektórych stacjach może kosztować mniej niż 7 zł.

Długoterminowo niezbyt optymistycznie

Niestety ze świata paliw dochodzą do nas nieciekawe informacje. Katar podał informację, że od maja ceny ropy wzrosną, a konkretnie chodzi o ceny premii za baryłkę.

Inną informacją, która może niekorzystnie wpłynąć na ceny paliw, jest przyjęta przez Parlament Europejski rezolucja, w której domaga się pełnego embarga na import ropy, węgla, paliwa jądrowego i gazu z Rosji.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)