Ostatni kilometr S5 w okolicach Świecia oddany kierowcom. Można korzystać z dwóch pasów

Ostatni kilometr S5 w okolicach Świecia oddany kierowcom. Można korzystać z dwóch pasów

Odcinek w woj. kujawsko-pomorskim to ostatni fragment S5
Odcinek w woj. kujawsko-pomorskim to ostatni fragment S5
Źródło zdjęć: © fot. GDDKiA
Aleksander Ruciński
27.08.2022 08:25, aktualizacja: 13.03.2023 15:59

Budowa trasy S5 na odcinku Nowe Marzy - Dworzysko wkroczyła w kolejny etap. Kierowcom udostępniono ostatni kilometr w okolicy węzła Świecie Zachód, co z pewnością usprawni ruch w tej okolicy, choć wciąż pod pewnymi warunkami.

Ekspresowy odcinek od Nowych Marz do Dworzyska jest już całkowicie przejezdny z wykorzystaniem dwóch pasów ruchu w każdym kierunku - informuje GDDKiA. Udostępnienie drogi kierowcom nie oznacza jednak zakończenia prac, więc na wspomnianym odcinku obowiązuje ograniczenie do 80 km/h. Docelowa organizacja ruchu, a co za tym idzie, ograniczenie prędkości do 120 km/h, będą stopniowo wdrażane we wrześniu i październiku.

Nowa część trasy S5 to ważna inwestycja, która w samym woj. kujawsko pomorskim będzie liczyć 128 km długości. Podzielono ją na siedem odcinków realizacyjnych, z czego piąty, Białe Błota - Szubin (10 km) udostępniono jesienią ub. roku.

Z kolei na pozostałym 22-kilometrowym odcinku z Dworzyska do Aleksandrowa (węzeł Bydgoszcz Północ) kierowcy mają do dyspozycji dwie jezdnie po jednym pasie pomiędzy węzłami Gruczno i Trzeciewiec. Natomiast na 4-kilometrowym odcinku omijającym Aleję dębową w Borównie, dostępny jest pełny przekrój z dwoma psami ruchu - donosi GDDKiA.

Docelowo S5 ma połączyć trzy duże miasta - Wrocław, Poznań i Bydgoszcz. Kujawsko-pomorski fragment jest ostatnią częścią tej inwestycji.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)