Opona leżała na środku drogi. Kierowca nie zdołał jej ominąć

Wypadek na autostradzie A2
Wypadek na autostradzie A2
Źródło zdjęć: © YouTube | Stop Cham
Kamil Niewiński

27.05.2023 13:39, aktual.: 27.05.2023 14:28

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Na kanale YouTube "Stop Cham" opublikowane zostało nagranie z wypadku na autostradzie A2. Z uszkodzonej ciężarówki odpadła opona, a kierowca mazdy próbując ją ominąć wpadł w poślizg i uderzył w barierki.

O tym, że na autostradzie trzeba mieć oczy dookoła głowy o zachować bezpieczną odległość, nie trzeba chyba nikomu mówić. Bardzo dobrze ukazuje to film, który został opublikowany 27 maja na kanale YouTube "Stop Cham". Sytuacja miała miejsce na autostradzie A2 w kierunku Warszawy na wysokości wsi Ostrów-Kania w województwie mazowieckim. Niestety jej finał okazał się przykry dla poszkodowanego kierowcy.

Na filmie z wideorejestratora kierowca skody jadący lewym pasem zjeżdża na prawą stronę jezdni, próbując ominąć oponę znajdującą się na środku drogi. Jadący za skodą kierowca mazdy CX-60 zauważył przeszkodę w ostatnim momencie i zareagował na zagrożenie za późno. Mimo że zdołał on ominąć oponę, której fragmenty odpadły z ciężarówki jadącej z przodu i zatrzymującej się na pasie awaryjnym, najechał on na trawę i stracił panowanie nad autem.

Omijał oponę na A2 i rozbił auto o barierki #1100 Wasze Filmy

Spóźniony manewr zakończył się wpadnięciem mazdy w poślizg i uderzeniem w barierki tuż za wspomnianą ciężarówką. Przypadek ten pokazuje bardzo dobitnie, że podczas poruszania się drogami szybkiego ruchu trzeba mieć oczy dookoła głowy, zachowując bezpieczną odległość za poprzedzającym pojazdem, aby móc zareagować na zagrożenie. Być może szybsze zauważenie opony pozwoliłoby na uniknięcie wypadku.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (8)