Opel Zafira Tourer po liftingu (2017) - zdjęcia szpiegowskie

Opel Zafira Tourer po liftingu (2017) - zdjęcia szpiegowskie

Zdjęcia pojawiły się na chwilę na niemieckiej stronie internetowej Opla w konfiguratorze. Dzięki nim widzimy jak wygląda odświeżona Zafira Tourer jeszcze przed premierą w Paryżu. Można było się spodziewać zupełnie nowego modelu, tak jak Renault zaserwowało nam Scénica, ale Opel zdecydował się na głęboki lifting.

W takiej sytuacji najpewniej Volkswagen nazwałby swojego Tourana kolejną generacją, ale Opel postąpił dokładnie tak jak z Mokką X, którą poddano daleko idącemu retuszowi przedniego pasa i wnętrza. Zafira Tourer, obecnie największy minivan w gamie aut osobowych tego producenta, niebawem otrzyma przód bardzo podobny do nowej Astry. Natomiast tak jak w przypadku Mokki, tył jedynie subtelnie odświeżono, prawdopodobnie zmieniając grafikę tylnych świateł. Trudno jednoznacznie powiedzieć, bo zdjęcia które wyciekły do internetu należy traktować jak szkice. Nie są to szczegółowe fotografie. Wystarczyła jednak zmiana przedniego pasa by auto prezentowało się dużo bardziej świeżo, choć tak naprawdę Zafira Tourer zaprezentowana w 2012 roku najbardziej trąci myszką wewnątrz.

undefined

Dlatego też Opel mocno zmienił również deskę rozdzielczą, przenosząc do wnętrza rozwiązania stylistyczne i ergonomiczne z nowej Astry. Kierownica, wskaźniki, wyświetlacz na konsoli środkowej i panel klimatyzacji – to wszystko już znamy z kompaktu, ale tu jest oprawione nieco inaczej. Wszak cała deska rozdzielcza minivana nie mogła być identyczna jak w Astrze. Po stronie pasażera zachowano część z trzema schowkami, a na tunelu środkowym szyny, na których mocuje się podłokietnik (FlexRail).

undefined

Należy się również spodziewać nowego wyposażenia, szczególnie modnego ostatnio systemu Opel OnStar. Auto może być także doposażone w aktywny system utrzymania pasa ruchu czy antykolizyjny hamulec autonomiczny. Gama jednostek napędowych zostanie prawdopodobnie przejęta z nowej Astry, zatem zniknie z oferty benzynowy motor 1.4 Turbo z wielopunktowym, pośrednim wtryskiem paliwa. Zastąpi go jednostka z wtryskiem bezpośrednim. Więcej dowiemy się już niebawem, a wszystkie szczegóły poznamy podczas salonu samochodowego w Paryżu 1 października. Tam odbędzie się oficjalna premiera tego auta.

Źródło artykułu:WP Autokult
Udostępnij:
Komentarze (2)