Ogromna strefa elektromobilności na Warsaw Motor Show!

Ogromna strefa elektromobilności na Warsaw Motor Show!08.11.2018 14:05
Ogromna strefa elektromobilności na Warsaw Motor Show!
Platforma Autokult

Samochody elektryczne to niezaprzeczalnie przyszłość motoryzacji. Coraz więcej aut pojawia się na drogach, a kolejne wielkie koncerny w pocie czoła projektują nowe, nieemisyjne modele. W tym samym kierunku zmierza także Warsaw Motor Show. Podczas tegorocznej edycji organizatorzy postanowili poświęcić zagadnieniom elektromobilności ponad 25 tys. m2 wystawy!

Ponad 30 modeli pojazdów elektrycznych w jednym miejscu, a wśród nich nie zabraknie premier. Najbardziej wyczekiwanym wydarzeniem jest bez wątpienia premiera Tesli Model 3. Auto na rynku europejskim zawita dopiero w przyszłym roku, dlatego jest to wyjątkowa okazja aby zobaczyć je na żywo. Uroczysta prezentacja odbędzie się na stoisku Tesla Warszawa.

„Cudze chwalicie, swego nie znacie” zwykło mówić się w naszym kraju i powiedzenie to można podciągnąć również pod tematykę elektromobilności. Na targach Warsaw Motor Show będzie można obejrzeć polski samochód elektryczny – Triggo. Według projektantów może on ze względu na swoje kompaktowe wymiary zrewolucjonizować i usprawnić coraz bardziej obciążany ruch uliczny.

Oprócz Triggo będziemy mogli zobaczyć szeroką gamę aut elektrycznych marki Renault, a dokładniej modele Kangoo, ZOE oraz Twizy. Dużą wystawę planuje też Tesla Warszawa, na ich stoisku zobaczymy oprócz premierowego Modelu 3, także Model S i Model X. To oczywiście nie wszystko, fanatycy elektrycznych rozwiązań będą mogli podziwiać jeszcze m.in. BMW i3, Nissana Leafa, Jaguara I-Pace czy Smarta EV.

Oglądanie to jednak nie wszystko, prawdziwych wrażeń można doznać tylko siedząc w środku. Na taką ewentualność organizatorzy przygotowali się także. W hali E zostanie wybudowany największy zadaszony tor do testów samochodów elektrycznych. Zajmie on powierzchnię ponad 3000 m2, a otoczony będzie strefą elektromobilności w której zaprezentują się m.in. producenci, promotorzy czy konstruktorzy pojazdów z napędem elektrycznym.

Podczas targów nie zabraknie także wymiany doświadczeń i możliwości poznania najnowszych technologii od wewnątrz. To wszystko za sprawą konferencji AMEC & Fleet Congress poświęconej elektromobilności oraz rozwiązaniom flotowym, która odbędzie się 16 listopada. Wśród tematów wystąpień m.in.: elektryfikacja flot, globalna zmiana podejścia do motoryzacji i rozwój branży samochodów nieemisyjnych.

Warsaw Motor Show odbędzie się 16-18 listopada w Ptak Warsaw Expo. Ceny biletów online rozpoczynają się od 45 złotych. Oprócz opisywanej ogromnej strefy elektromobilności organizatorzy przygotowali całą gamę atrakcji motoryzacyjnych, wśród nich liczne premiery, pokazy i znakomici goście, którym przewodzi Richard Hammond. Warsaw Motor Show to gratka dla wszystkich fanów motoryzacji, ale i miejsce, w którym tą pasją można się zarazić.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)