Tunel na Zakopiance coraz bliżej. Jest dobra wiadomość dla kierowców

Tunel na Zakopiance coraz bliżej. Jest dobra wiadomość dla kierowców

Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjne
Źródło zdjęć: © fot. GDDKiA
Aleksander Ruciński
11.02.2022 09:10, aktualizacja: 14.03.2023 13:22

W ciągu nowej Zakopianki powstaje imponujący tunel o długości 2,06 km, którego drążenie rozpoczęło się w 2017 roku. Inwestycja powoli zbliża się do finiszu. Jest szansa, że kierowcy przejadą tą trasą jeszcze w 2022 roku.

Niecierpliwość kierowców co do oddania tunelowego odcinka S7 Naprawa - Skomielna Biała jest zrozumiała. Pierwotnie inwestycja miała być bowiem gotowa w grudniu 2021 roku. Niestety doszło do opóźnień spowodowanych pandemią. Jak twierdzą przedstawiciele, ministerstwa projekt jest jednak na właściwych torach.

"Nie chcę zapeszać, wszystko wskazuje na to, że ten rok 2022, to rok, kiedy pojedziemy bezpiecznie nowym odcinkiem przebudowywanej Zakopianki" - powiedział na antenie TVP Info minister Infrastruktury Andrzej Adamczyk, cytowany przez Polska Agencję Prasową.

To inwestycja na niespotykaną dotychczas w Polsce skalę. Ponad dwukilometrowy odcinek umiejscowiono w masywie góry Mały Luboń. Na chwilę obecną obie nitki mają już wykonaną płytę podjezdniową. Wciąż trwają też prace związane z zabezpieczeniem przeciwogniowym.

Mimo to konkretne terminy wciąż pozostają nieznane. Miejmy nadzieję, że przypuszczenia ministra się ziszczą i wszyscy skorzystamy z tej wyjątkowej budowli jeszcze w tym roku.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)