Od morza aż po Śląsk. Droga S11 zyska kolejny odcinek

Od morza aż po Śląsk. Droga S11 zyska kolejny odcinek

S11 z każdym rokiem nabiera coraz wyraźniejszych kształtów.
S11 z każdym rokiem nabiera coraz wyraźniejszych kształtów.
Źródło zdjęć: © fot. GDDKiA
Aleksander Ruciński
25.08.2021 11:52, aktualizacja: 14.03.2023 15:24

S11 to jedna z najważniejszych inwestycji drogowych w Polsce. Docelowo trasa ma połączyć Koszalin z Katowicami. Niedawno do użytku oddano fragment na wielkopolskim odcinku, jakim jest obwodnica Kępna. Teraz zapadły kolejne decyzje, które usprawnią ruch w Opolskiem.

GDDKiA informuje o uzyskaniu decyzji środowiskowej na budowę kolejnego odcinka S11. Projekt przebiegu drogi został zatwierdzony. Teraz czas na kolejny krok, jakim będą poszukiwania właściwego wykonawcy, który wybuduje 45,8 km dwujezdniowej ekspresówki w obu kierunkach.

Na planowany odcinek składać ma się 12 km drogi w woj. wielkopolskim, 3 km w woj. łódzkim i 31 km w opolskim. Pierwsza część utworzy połączenie z oddaną niedawno do użytku obwodnicą Kępna. Drugi kraniec - biegnący przez gminy Byczyniec, Kluczbork i Lasowice Wielkie - połączy się natomiast z powstającą obwodnicą Olesna.

"Realizacja inwestycji, poza zapewnieniem komfortu podróżowania na tym odcinku, przyczyni się do poprawy jakości szlaków komunikacyjnych nie tylko na terenie województwa wielkopolskiego, łódzkiego i opolskiego. Wpłynie bowiem na wyprowadzenie z miast ruchu tranzytowego na całej osi północ-południe poprzez drogę ekspresową S11." - możemy przeczytać w komunikacie GDDKiA.

Docelowo S11 połączy Pomorze Środkowe, Poznań i aglomerację śląską. Trasa ma być całkowicie przejezdna w 2029 roku. Jak na razie kierowcy mają do dyspozycji 126 km z ponad 600 km ujętych w dalekosiężnych planach.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (8)