Od miesiąca miał prawo jazdy. 18-latek z impetem uderzył w drzewo

Od miesiąca miał prawo jazdy. 18‑latek z impetem uderzył w drzewo

Od miesiąca miał prawo jazdy. 18-latek z impetem uderzył w drzewo
Od miesiąca miał prawo jazdy. 18-latek z impetem uderzył w drzewo
Źródło zdjęć: © Policja
Łukasz Kuczera
19.12.2022 13:49, aktualizacja: 19.12.2022 17:02

O ogromnym szczęściu może mówić 18-letni kierowca oraz jego pasażerowie. W niedzielę w województwie pomorskim prowadzony przez młodego mężczyznę VW golf wypadł z trasy i z ogromnym impetem uderzył w drzewo. Dwie osoby trafiły do szpitala. 18-latek miał prawo jazdy od miesiąca.

Wypadek miał miejsce w niedzielę po godz. 16.00 w województwie pomorskim. Z ustaleń policji wynika, że 18-letni kierowca volkswagena golfa jechał od strony Krzykos w stronę Wandowa, ale w pewnym momencie prowadzony przez niego pojazd wypadł z drogi, zjechał do rowu i uderzył w drzewo.

Od miesiąca miał prawo jazdy. 18-latek z impetem uderzył w drzewo

Młody mieszkaniec Kwidzyna wiózł ze sobą czworo pasażerów w wieku od 16 do 18 lat. Mogą oni mówić o sporym szczęściu, choć obrażenia u dwóch osób wymagały hospitalizacji. 18-latek dopiero niedawno zdał egzamin na prawo jazdy i posiadał uprawnienia do kierowania samochodami od miesiąca.

Niestety, ale wiele wskazuje na to, że młody kierowca doprowadził do niebezpiecznego zdarzenia ze względu na brawurę. Kwidzyńska drogówka ustaliła, że do utraty panowania nad samochodem doszło ze względu na zbyt dużą prędkość, przez co 18-latek stracił panowanie nad volkswagenem na łuku drogi.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Policjanci z Kwidzyna będą prowadzić dalsze postępowanie w tej sprawie, aby dokładnie wyjaśnić wszystkie szczegóły niedzielnego zdarzenia. Dla 18-letniego kierowcy wiązać się to będzie z surowym mandatem.

Policjanci, na bazie wydarzeń z Kwidzyna, apelują do kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności za kierownicą. Zwłaszcza w takim okresie, gdy na drogach jest sporo śniegu i lodu, nadmierna prędkość może doprowadzić do tragedii. Łatwiej wtedy nie tylko o utratę przyczepności, ale też wydłuża się droga hamowania.

Stosowanie się do ograniczeń prędkości oraz zachowanie odpowiedniej odległości od poprzedzającego pojazdu, w dużym stopniu zmniejsza ryzyko kolizji czy wypadku. Szczególnie uważać trzeba w zagłębieniach terenu, na wzniesieniach, w pobliżu lasów i zbiorników wodnych – jezdnia może tam być szczególnie śliska – podkreśla policja.
Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (10)