Od dziś więcej policji na drogach. Będą sprawdzać zwłaszcza dwie rzeczy

Kierowcy mogą spodziewać się wzmożonych kontroli
Kierowcy mogą spodziewać się wzmożonych kontroli
Źródło zdjęć: © fot. policja
Aleksander Ruciński

26.08.2022 06:22, aktual.: 13.03.2023 16:01

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Koniec wakacji jest bliski, a wraz z nim kulminacja urlopowych powrotów. W związku z tym można spodziewać się nie tylko większego ruchu, ale i wzmożonych kontroli policji.

Ostatni weekend wakacji to okres podwyższonego ruchu na polskich drogach. Nie tylko z powodu licznych powrotów, ale i podróży na ostatnią chwilę. Polska policja zamierza w tym okresie zadbać o bezpieczeństwo kierowców, zwracając uwagę na nieodpowiedzialne zachowania.

Wzmożonych kontroli można spodziewać się w szczególności w newralgicznych miejscach, w których często dochodzi do kolizji. Funkcjonariusze będą sprawdzać przede wszystkim prędkość, z jaką poruszają się kierowcy oraz ich trzeźwość. Można spodziewać się zarówno kontroli statycznych, jak i tych z użyciem nieoznakowanych radiowozów.

Policja apeluje nie tylko o rozsądek i przestrzeganie przepisów, ale i odpowiednie planowanie podróży. Wzmożony ruch może bowiem oznaczać korki w godzinach szczytu. Warto więc wyjechać wcześniej i uniknąć największych zatorów, by dotrzeć do celu bezpiecznie i bez niepotrzebnego stresu.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (34)