Od dziś więcej policji na drogach. Będą sprawdzać zwłaszcza dwie rzeczy

Od dziś więcej policji na drogach. Będą sprawdzać zwłaszcza dwie rzeczy

Kierowcy mogą spodziewać się wzmożonych kontroli
Kierowcy mogą spodziewać się wzmożonych kontroli
Źródło zdjęć: © fot. policja
Aleksander Ruciński
26.08.2022 06:22, aktualizacja: 13.03.2023 16:01

Koniec wakacji jest bliski, a wraz z nim kulminacja urlopowych powrotów. W związku z tym można spodziewać się nie tylko większego ruchu, ale i wzmożonych kontroli policji.

Ostatni weekend wakacji to okres podwyższonego ruchu na polskich drogach. Nie tylko z powodu licznych powrotów, ale i podróży na ostatnią chwilę. Polska policja zamierza w tym okresie zadbać o bezpieczeństwo kierowców, zwracając uwagę na nieodpowiedzialne zachowania.

Wzmożonych kontroli można spodziewać się w szczególności w newralgicznych miejscach, w których często dochodzi do kolizji. Funkcjonariusze będą sprawdzać przede wszystkim prędkość, z jaką poruszają się kierowcy oraz ich trzeźwość. Można spodziewać się zarówno kontroli statycznych, jak i tych z użyciem nieoznakowanych radiowozów.

Policja apeluje nie tylko o rozsądek i przestrzeganie przepisów, ale i odpowiednie planowanie podróży. Wzmożony ruch może bowiem oznaczać korki w godzinach szczytu. Warto więc wyjechać wcześniej i uniknąć największych zatorów, by dotrzeć do celu bezpiecznie i bez niepotrzebnego stresu.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (34)