Podwyżki cen na A2. Nawet 20 zł więcej na bramce

(fot. Wojciec Strozyk/Reporter)
(fot. Wojciec Strozyk/Reporter)
Mateusz Żuchowski

02.03.2020 09:50, aktual.: 22.03.2023 16:15

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, 2 marca o godzinie 6:00 rano nastąpiło podniesienie cen za przejazdy na autostradzie A2. Podwyżki na liczącym 150 km odcinku dotyczą wszystkich kategorii pojazdów.

To już kolejna podwyżka cen przejazdu na autostradzie A2 na przestrzeni ostatnich lat. W 2018 roku podniesiono ceny dla samochodów osobowych, w 2019 - dla ciężarowych. Tym razem operatorzy drogi postanowili przetestować wytrzymałość obydwu grup kierowców i podnieśli ceny dla wszystkich. Nowe stawki prezentują się następująco:

  • Kategoria 1 (pojazdy osobowe o dwóch osiach i motocykle): 22 zł za każdy z trzech odcinków od Nowego Tomyśla do Konina (podwyżka o 2 zł)
  • Kategoria 2 (pojazdy samochodowe o dwóch osiach, z których co najmniej jedna wyposażona jest w koła bliźniacze oraz pojazdy samochodowe o dwóch osiach z przyczepami): 33 zł (podwyżka o 2 zł)
  • Kategoria 3 (pojazdy samochodowe o trzech osiach oraz pojazdy samochodowe o dwóch osiach, z których co najmniej jedna wyposażona jest w koła bliźniacze z przyczepami): 50 zł (podwyżka o 3 zł)
  • Kategoria 4 (pojazdy samochodowe o więcej niż trzech osiach oraz pojazdy samochodowe o trzech osiach z przyczepami): 77 zł (podwyżka o 4 zł)
  • Kategoria 5 (pojazdy nienormatywne): 220 zł (podwyżka o 20 zł)

Spółka Autostrada Wielkopolska argumentuje, że była zmuszona do podniesienia opłat w związku z nieustannie zwiększającymi się kosztami utrzymania drogi i postępującą inflacją.

Operator zapowiada także nowe inwestycje. Jeszcze w tym roku na opisywanym odcinku ma pojawić się elektroniczny system poboru opłat na bramkach bazujący na automatycznym odczycie tablic rejestracyjnych.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)