Od 15 grudnia nowe obostrzenia w komunikacji. Pasażerowie muszą je znać

Od 15 grudnia nowe obostrzenia w komunikacji. Pasażerowie muszą je znać

Mandat od policji może wynieść 500 zł. Sanepid może ukarać kwotą do 5 tys. zł
Mandat od policji może wynieść 500 zł. Sanepid może ukarać kwotą do 5 tys. zł
Źródło zdjęć: © Policja
Tomasz Budzik
07.12.2021 12:28, aktualizacja: 14.03.2023 14:07

Ministerstwo Zdrowia poinformowało o nowych ograniczeniach związnych z pandemią koronawirusa. Od 15 grudnia obowiązywał będzie nowy limit osób w środkach komunikacji publicznej.

W środę 15 grudnia do transportu publicznego wrócę limity pasażerów – ogłosił Waldemar Kraska, wiceminister zdrowia podczas konferencji 7 grudnia. Od tego dnia w autobusach czy tramwajach będzie mogło jechać 75 proc. pasażerów wykazanych w dowodzie rejestracyjnym danego pojazdu.

Obecnie przepisy nakazują używanie maseczek w środkach transportu publicznego. Nie ma jednak obostrzeń dotyczących liczby pasażerów. Może więc nimi jeździć tyle osób, ile wynosi 100 proc. liczby pasażerów wykazanych w dowodzie rejestracyjnym.

Rząd wraca do ograniczeń, które znamy z poprzednich fal koronawirusa. Kara nałożona przez sanepid za uchybienie w tym zakresie mogła wynosić nawet 5 tys. zł. Problemem pozostawało jednak egzekwowanie przepisów. Policja prowadziła kontrole autobusów i tramwajów. Mandatów obawiali się jednak nie tylko pasażerowie, ale i kierowcy. Ci zaś akcentowali, że nie mogą jednocześnie zajmować się prowadzeniem pojazdu i egzekwowaniem prawa.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (91)