Obywatelskie ujęcie pijanego kierowcy. 41-latek bohaterem

Obywatelskie ujęcie pijanego kierowcy. 41‑latek bohaterem

Obywatelskie ujęcie pijanego kierowcy. 41-latek bohaterem
Obywatelskie ujęcie pijanego kierowcy. 41-latek bohaterem
Źródło zdjęć: © Policja
Łukasz Kuczera
07.12.2022 16:53, aktualizacja: 08.12.2022 09:06

Na miano bohatera zasłużył 41-letni mieszkaniec Gostynina, który dostrzegł na drodze samochód poruszający się w sposób sugerujący, że jego kierowca znajduje się pod wpływem samochodu. Mężczyzna uniemożliwił dalszą jazdę 65-latkowi, wobec którego już wcześniej orzeczono dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów.

We wtorek, krótko po godz. 8.00, dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Gostyninie otrzymał informację o obywatelskim ujęciu kierowcy, który może znajdować się pod wpływem alkoholu. Bohaterskim czynem popisał się 41-latek, który jadąc od ul. Wojska Polskiego dostrzegł, jak osobowy opel wymusił pierwszeństwo na innym aucie. Mieszkańca Gostynina zaniepokoił fakt, że samochód poruszał się całą szerokością drogi i stwarzał zagrożenie dla innych.

Obywatelskie ujęcie pijanego kierowcy. 41-latek bohaterem

Kierowca osobowego opla po chwili zatrzymał się na parkingu przed jednym ze sklepów, co postanowił wykorzystać 41-letni mężczyzna. Poinformował on policję o całym zdarzeniu i uniemożliwił dalszą jazdę podejrzanemu. Za kierownicą osobówki siedział 65-letni mieszkaniec powiatu gostynińskiego, któremu pobrano krew do badania na zawartość alkoholu.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

- W trakcie wykonanych czynności na miejscu policjant gostynińskiej drogówki ustalił, że 65-letni mężczyzna posiada trzy aktualne dożywotnie zakazy kierowania pojazdami mechanicznymi oraz wydaną decyzję o cofnięciu uprawnień - poinformował mł. asp. Paweł Klimek z Komendy Powiatowej Policji w Gostyninie.

Jak podkreśla policja, postawa 41-latka jest godna pochwały i naśladowania. Szybka reakcja być może zapobiegła tragedii, bo kierowca opla mógłby doprowadzić do poważnego zdarzenia na drodze. 65-latek za prowadzenie pojazdu, pomimo orzeczonych zakazów, odpowie teraz przed sądem.

Policja podkreśla, że w trosce o nasze bezpieczeństwo, powinniśmy reagować, gdy widzimy nieodpowiedzialne zachowanie kierowcy na drodze. Zgodnie z prawem, każdy ma prawo ująć osobę na gorącym uczynku popełnienia przestępstwa lub w pościgu podjętym bezpośrednio po popełnieniu przestępstwa. Następnie taką osobę należy przekazać niezwłocznie funkcjonariuszom.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)