Obwodnica Tomaszowa Lubelskiego już przejezdna. Na razie z ograniczeniami

Obwodnica Tomaszowa Lubelskiego już przejezdna. Na razie z ograniczeniami

Kierowcy na razie pojadą jedną nitką
Kierowcy na razie pojadą jedną nitką
Źródło zdjęć: © fot. GDDKiA
Aleksander Ruciński
30.11.2021 09:28, aktualizacja: 14.03.2023 14:11

Obwodnica Tomaszowa Lubelskiego w ciągu drogi ekspresowej S17 została oddana do dyspozycji kierowców. Choć jeszcze nie jest w pełni ukończona, z pewnością ułatwi poruszanie się w tych okolicach.

Mieszkańcy Tomaszowa Lubelskiego mogą odetchnąć z ulgą. Nowa obwodnica pozwoli bowiem wyprowadzić ruch tranzytowy z miasta i tym samym poprawić komfort życia. Trasa została udostępniona kierowcom w poniedziałek, 29 listopada 2021 roku.

Na razie jest to jedna nitka licząca 9,6 km długości, po jednym pasie w każdym kierunku. Obecnie, z uwagi na trwające roboty i niepełną infrastrukturę, obowiązuje tam ograniczenie do 70 km/h, a w niektórych punktach nawet do 40 km/h. Docelowo inwestycja zmieni się oczywiście w pełnoprawną dwupasmówkę w obu kierunkach.

Lokalizacja inwestycji
Lokalizacja inwestycji© mat. prasowe / GDDKiA

Planowo prace powinni zakończyć się w ostatnim kwartale 2022 roku, co jest naprawdę niezłym wynikiem, zważywszy, że budowa ruszyła wiosną 2019 roku. W ramach projektu poza obwodnicą powstanie też 14 obiektów inżynierskich - 6 wiaduktów, drogi do obsługi ruchu lokalnego oraz dwa węzły drogowe: Tomaszów Lubelski Północ i Tomaszów Lubelski Południe.

Koszt całej inwestycji oscyluje w granicach 365 mln zł, z czego ok. 140 mln pochodzi z dofinansowania UE.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)