Obwodnica Sanoka będzie dłuższa. Wybrano najkorzystniejszą ofertę

Obwodnica Sanoka będzie dłuższa. Wybrano najkorzystniejszą ofertę03.08.2021 10:51
Obwodnica Sanoka liczy około 7 km. Za kilka lat będzie dłuższa o kolejne 3 km
Obwodnica Sanoka liczy około 7 km. Za kilka lat będzie dłuższa o kolejne 3 km
Źródło zdjęć: © fot. GDDKiA

Obwodnica Sanoka, oddana do użytku 31 stycznia 2020 roku, w najbliższych latach zyska kolejny odcinek. GDDKiA poinformowała właśnie o wyborze najkorzystniejszej oferty na wykonanie koncepcji programowej. Zwycięzca został wyłoniony spośród 5 uczestników przetargu.

Jak informuje GDDKiA, w przetargu dotyczącym wykonania koncepcji programowej dla budowy drugiego etapu obwodnicy Sanoka wybrana została oferta firmy Sweco Polska. Umowa zostanie podpisana niebawem, jeśli nie będzie odwołań od wykonanego wyboru.

Zgodnie z zaproponowanymi warunkami, opracowanie niezbędnej dokumentacji ma kosztować około 1,5 mln zł. Oferty pozostałych uczestników przetargu wahały się w granicach od 1,5 do 2,2 mln zł. Natomiast GDDKiA zaplanowała na ten cel około 1,6 mln zł.

Nowa inwestycja ma być zrealizowana w ciągu drogi krajowej nr 28 biegnącej od Zatora do Medyki. Zadaniem firmy Sweco Polska będzie doprecyzowanie założeń projektowych proponowanych przez GDDKiA oraz zaplanowanie rozwiązań drogowych i inżynierskich.

Planowany odcinek ma mieć około 3 km długości. Z uwagi na ukształtowanie terenu konieczna będzie też budowa 3 mostów. Inwestycja jest częścią programu budowy 100 obwodnic, z czego aż 8 powstanie na Podkarpaciu.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Komentarze (0)