Wysłał nagranie na policję. Kobieta pożegnała się z prawem jazdy

Wysłał nagranie na policję. Kobieta pożegnała się z prawem jazdy

O krok od tragedii na pasach. Kobieta straciła prawo jazdy
O krok od tragedii na pasach. Kobieta straciła prawo jazdy
Źródło zdjęć: © Policja
Łukasz Kuczera
08.12.2022 15:32, aktualizacja: 08.12.2022 17:24

Jeden z kierowców w Ełku zarejestrował, jak jadący samochód zignorował sygnały osoby nadzorującej bezpieczne przejście dzieci przez jezdnię. W efekcie mogło dojść do tragedii na pasach. Wideo z zajścia trafiło do policji, która ustaliła, że osobową toyotę prowadziła kobieta. Kierująca otrzymała mandat w wysokości 3000 zł i 30 punktów karnych, tym samym pożegnała się z prawem jazdy.

Po polskich drogach porusza się coraz większa liczba samochodów z rejestratorami wideo. Uchwycone przez kierowców kadry często pomagają w wyjaśnianiu zdarzeń drogowych, ale mogą też posłużyć policji jako dowód w przypadku rażącego naruszenia przepisów. Tak też było w sytuacji, która miała miejsce na drodze krajowej nr 65 w Ełku w listopadzie 2022 roku.

O krok od tragedii na pasach. Kobieta straciła prawo jazdy

Jeden z kierowców zarejestrował, jak osobowa toyota nie ustąpiła pierwszeństwa pieszym znajdującym się na przejściu oraz zignorowała sygnały osoby nadzorującej bezpieczne przejście dzieci przez jezdnię. Dostarczył on nagranie mundurowym, którzy rozpoczęli procedurę mającą na celu ustalenie danych osoby siedzącej za kierownicą Toyoty.

Działania podjęte przez policjantów pozwoliły ustalić, że samochód prowadziła kobieta, która za swoje wykroczenie otrzymała mandat karny w wysokości 3000 zł. Na jej konto trafiło też 30 punktów karnych, co było równoznaczne z utratą prawa jazdy.

Na szczęście w przypadku zajścia zarejestrowanego na DK65 nikt nie ucierpiał. Jednak niewiele brakowało, a doszłoby do tragedii. Dlatego policja apeluje do kierowców, by zwracali szczególną uwagę w pobliżu przejść dla pieszych, zwłaszcza tych zlokalizowanych obok szkół.

Równocześnie policja przyjmuje nagrania z agresywnym czy też niebezpiecznym zachowaniem kierowców pod adresem mailowym odpowiednim dla każdej wojewódzkiej komendy. Zgłoszenie mundurowym nieodpowiedzialnych manewrów zmotoryzowanych może przyczynić się do poprawy bezpieczeństwa na drogach w Polsce.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (132)