Nowe wytyczne dla firm ubezpieczeniowych

Nowe wytyczne dla firm ubezpieczeniowych

Nowe wytyczne dla firm ubezpieczeniowych
Źródło zdjęć: © [zdjęcie kolizji z Shutterstock](http://www.shutterstock.com/pl/pic203295301/stockphotoosnabrueckgermanycircamaydamagedcarsilver.html?src=131)
Marcin Łobodziński
12.07.2014 07:26, aktualizacja: 08.10.2022 09:13

Komisja Nadzoru Finansowego przedstawiła wytyczne mające na celu podnieść standard obsługi klientów przez firmy ubezpieczeniowe.

Według nowych wytycznych Komisji Nadzoru Finansowego zostanie podniesiony standard współpracy na linii firma ubezpieczeniowa - klient, a konkretnie na linii likwidator szkody - poszkodowany. Według nowych standardów, firmy nie będą mogły sztucznie zaniżać cen części i naliczać amortyzacji. Jedną z najważniejszych zmian jest to, że jeśli ubezpieczyciel proponuje konkretną wycenę części, to powinien również wskazać, gdzie te części po proponowanej cenie poszkodowany może nabyć.

Jeśli po konsultacjach wszystko zostanie zatwierdzone, zmodyfikowane zasady będą obowiązywały od marca przyszłego roku. Prawdopodobnie wzrosną stawki za polisy, ale przewiduje się, że tylko u najtańszych ubezpieczycieli zaniżających do tej pory stawki.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)