Nowe wizualizacje Audi A4 B9 (2016)

Nowe wizualizacje Audi A4 B9 (2016)

Nowe wizualizacje Audi A4 B9 (2016)
Źródło zdjęć: © fot. magazyn Quattroroute
Mariusz Zmysłowski
29.05.2015 09:16, aktualizacja: 02.10.2022 10:02

Magazyn Quattroroute zaprezentował swoją wizję nowego Audi A4.

Nowość z Niemiec ma zostać zaprezentowana w trakcie targów samochodowych we Frankfurcie. Chociaż do premiery zostało jeszcze kilka miesięcy, już teraz Internet jest pełen wizualizacji Audi A4 nowej generacji. Powstają one na podstawie wyglądu zamaskowanych prototypów, przyłapywanych co jakiś czas przez fotografów w trakcie testów drogowych.

Obraz
© fot. magazyn Quattroroute

Najnowsze wizualizacje zaprezentował magazyn Quattroroute. Wyróżniają się na nich przede wszystkim charakterystyczne światła przednie z małym wcięciem w dolnej części. Ten element był prezentowany już wcześniej, na innych wizualizacjach stworzonych przez różnych grafików.

Obraz
© fot. magazyn Quattroroute

Nie jestem jednak przekonany, czy faktycznie tak będzie wyglądała nowa A4. Audi już w ubiegłym roku przedstawiło jeden z trzech konceptów serii Prologue, które prezentują kierunek, w którym ma podążać stylistyka nowych modeli Audi. Gdy pod koniec 2014 roku rozmawiałem z jednym z przedstawicieli marki, powiedział on, że to właśnie A4 kolejnej generacji będzie pierwszym samochodem, który ma czerpać pełnymi garściami z tego, co widać na modelach studyjnych.

To właściwie nie powinno dziwić. Producenci po to tworzą koncepty. Reakcja publiki na te auta ma pomóc skierować prace projektowe nad nowymi samochodami na właściwe tory i dopiąć na ostatni guzik szczegóły, które wciąż tego wymagają. To budowanie gruntu pod nowy model stanowi sens tworzenia konceptów. Właśnie dlatego sądzę, że nie bez powodu Audi pokazało Prologue w tym, a nie innym czasie. Stanowią one prolog przed nowym modelem - A4.

Audi Prologue Coupé koncept
Audi Prologue Coupé koncept

Na razie Audi dosyć skutecznie trzyma większość informacji na temat auta w tajemnicy. Mimo to wiemy już, że pod maską A4 kolejnej generacji zadebiutuje nowy silnik. Będzie to 2,0 TFSI, o którym pisaliśmy na początku maja. Będzie to jednostka rozwijająca 190 KM i 320 Nm. Cykl, zgodnie z którym pracuje nowy silnik Audi jest najbardziej zbliżony do cyklu Millera.

Kiedy zobaczymy czyje spekulacje były słuszne? Prawdopodobnie jeszcze przed końcem wakacji Audi zaprezentuje nową A4 w pełnej krasie, jak zawsze wyprzedzając o kilka tygodni oficjalne odsłonięcie auta na żywo na targach samochodowych.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (19)