Mazda 6 w praktycznej wersji zadebiutowała w Genewie. Nowe wielkie japońskie kombi już w Europie

Mazda 6 w praktycznej wersji zadebiutowała w Genewie. Nowe wielkie japońskie kombi już w Europie

Nowa Mazda 6 z nadwoziem kombi zadebiutowała na 88. Międzynarodowym Salonie Samochodowym w Genewie
Nowa Mazda 6 z nadwoziem kombi zadebiutowała na 88. Międzynarodowym Salonie Samochodowym w Genewie
Źródło zdjęć: © Fot. Mazda
Jakub Tujaka
06.03.2018 14:58, aktualizacja: 01.10.2022 19:02

Mazda 6 to jeden z najzgrabniejszych samochodów w swoim segmencie. Pomimo, że rynek na tego typu auta kurczy się na rzecz SUV-ów, to ten samochód cieszy się sporym zainteresowaniem. Na trwających właśnie targach w Genewie Japończycy pokazali najbardziej praktyczną odmianę Mazdy 6.

Linia nowych modeli Mazdy zachwyca oko niezależnie od tego, czy mamy do czynienia z miejskim SUV-em, czy też z rodzinnym kombi. Teoretycznie inwestowanie w rozwój tego rodzaju nadwozia nie wpisuje się w trend przerabiania wszystkiego co jeździ na SUV-y, ale jeśli ktoś robi to tak dobrze jak Mazda, to samochód ten musi odnieść sukces.

428010491231891372
© For. Mazda

O ile popularność tego modelu w Europie nie dziwi, bo nie od wczoraj klienci kupują auta oczami, to zaskakuje fakt, że Mazda prowadzi sprzedaż tego modelu w USA. Konstruktorom udało się ominąć wpadki, które zdarzyły się konkurencji. Mazda nie ma problemów z silnikami, żaden z samochodów w ofercie nie ma nadwagi, a rozsądna polityka cenowa pozwala na stabilną pozycję na wielu rynkach.

Model 6 to flagowiec w ofercie Mazdy. Na rynku konkuruje z samochodami takimi jak Volkswagen Passat, Ford Mondeo i Toyota Avensis.

428010491232087980
© Fot. Mazda

Po debiucie na 88. Międzynarodowym Salonie Samochodowym w Genewie pozostaje poczekać kilka lub kilkanaście tygodni aż auto trafi do salonów sprzedaży.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)