Nowe fotoradary na polskich drogach. Aż 4 staną na Pomorzu

Nowe fotoradary na polskich drogach. Aż 4 staną na Pomorzu

GITD sukcesywnie rozbudowuje sieć fotoradarów w Polsce
GITD sukcesywnie rozbudowuje sieć fotoradarów w Polsce
Źródło zdjęć: © fot. GITD
Aleksander Ruciński
04.10.2021 09:42, aktualizacja: 14.03.2023 14:53

Zgodnie z planami ogłoszonymi przez GITD na polskich drogach przybędzie 26 nowych fotoradarów. Zamontowano już 13 z nich. Kolejne staną niebawem, z czego aż 4 będą działać w okolicach Trójmiasta.

Jak donosi Radio Gdańsk, na pomorskich drogach niebawem pojawią się aż 4 nowe fotoradary. Pierwotnie ich liczba miała być dwukrotnie mniejsza, lecz plany uległy zmianie. W związku z tym urządzenia pomiarowe pojawią się nie tylko w Kartuzach i Wieżycy - jak zakładano wstępnie - ale i w Tuchomiu oraz Trąbkach Wielkich.

"Zmiany zaszły na etapie ponownych oględzin wstępnych lokalizacji. W przypadku województwa pomorskiego do wskazywanych początkowo lokalizacji, jakimi są Kartuzy i Wieżyca, dołączą dwa kolejne. Urządzenia zostaną zainstalowane przy krajowej '20' na odcinku pomiędzy Żukowem a Chwaszczynem, w Tuchomiu i na drodze wojewódzkiej nr 222, prowadzącej z Gdańska do Starogardu Gdańskiego, w Trąbkach Wielkich" - mówi rzecznik ITD Monika Niżniak, cytowana przez Radio Gdańsk.

Zgodnie z zapowiedziami urządzenia zostaną zamontowane jeszcze w tym roku, co jednak nie musi być równoznaczne z ich uruchomieniem. Cztery nowe fotoradary na Pomorzu to część większego planu GITD, zgodnie z którym do 2023 roku zakupione zostanie 358 urządzeń rejestrujących, w tym 26 nowych fotoradarów, 30 rejestratorów na skrzyżowaniach i 39 odcinkowych pomiarów prędkości.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)