Nowe coupe Kii rywalem dla VW Scirocco?

Nowe coupe Kii rywalem dla VW Scirocco?08.07.2011 09:00
Kia Kee concept
Kia Kee concept
Piotr Wielgus

Kia ma zamiar wypuścić na rynek sportowe coupe. Na początek jednak pokaże kilka nowych konceptów, które posłużą za bazę do jego powstania.

W ciągu ostatnich lat Kia zupełnie zmieniła swój wizerunek. Z koncernu produkujące solidne i niedrogie, ale raczej nudne samochody, stała się firmą, która na rynek wypuszcza auta oryginalne, odważne i stylowe. Spora w tym zasługa byłego projektanta Volkswagena/Audi, Petera Schreyera, który od pewnego czasu pracuje w koreańskim koncernie i odpowiada za wszystkie projekty nowych samochodów.

Kia Kee concept
Kia Kee concept

Już we Frankfurcie Koreańczycy pokażą prototypowe V8 z napędem na tylną oś. Kolejny, sportowy samochód koncepcyjny zostanie pokazany w styczniu na targach NAIAS w Detroit. Oba samochody będą bazować na płycie podłogowej dużego sedana, który w przyszłym roku wjedzie na rynek w Ameryce Północnej.

Kia Kee concept
Kia Kee concept

W oparciu o te koncepty powstanie wersja produkcyjna zupełnie nowego modelu, który zostanie wypuszczony na rynki globalne w 2015 roku. Najprawdopodobniej będzie to samochód, który stanie do rywalizacji na rynku z takimi modelami, jak Volkswagen Scirocco czy Renault Megane Coupe. Nowa Kia może być podobna do koncepcyjnego modelu Kee, który widzicie na zdjęciach.

[block position="inside"]7655[/block]

Źródło: Carscoop

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (14)