Nowa obwodnica oddana kierowcom. To początek zmian na DK9

Nowa obwodnica oddana kierowcom. To początek zmian na DK9

DK9 - obwodnica Iłży
DK9 - obwodnica Iłży
Źródło zdjęć: © fot. GDDKiA
Aleksander Ruciński
23.08.2022 13:15, aktualizacja: 13.03.2023 16:03

Mieszkańcy mazowieckiej Iłży oraz kierowcy jeżdżący krajową dziewiątką mają powody do zadowolenia. Trasa oficjalnie wzbogaciła się o nową obwodnicę liczącą ponad 7 km długości.

Dokładnie 7,2 km drogi klasy GP (główna ruchu przyspieszonego) o zmiennym przekroju, z dwoma lub trzema pasami ruchu w układzie 2+1 – tak w skrócie można opisać obwodnicę Iłży oddaną właśnie do dyspozycji kierowców. Można na nią wjechać poprzez dwa węzły drogowe: na przecięciu z drogą powiatową (kierunek Pakosław) – węzeł Iłża Północ oraz na włączeniu w istniejący ślad DK9 – Iłża Południe.

Jak informuje GDDKiA, na wjeździe od strony Radomia obowiązuje jednak czasowa organizacja ruchu, która ma funkcjonować do czasu wybudowania przez Mazowiecki Zarząd Dróg Wojewódzkich w Warszawie nowego przebiegu drogi wojewódzkiej nr 747 i włączenia jej w ślad DK9.

Mapa realizacji inwestycji
Mapa realizacji inwestycji© fot. GDDKiA

Obwodnica Iłży jest pierwszą z nowych inwestycji zrealizowanych w ciągu DK9 w woj. mazowieckim. Docelowo na odcinku między Radomiem a woj. świętokrzyskim rozbudowy doczeka się blisko połowa 33-kilometrowej trasy. Wśród planowanych inwestycji znajduje się m.in. obwodnica Skaryszewa, która ma liczyć około 6 km długości. Jej budowa ruszy już niebawem.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)