Obwodnica Myśliborza oddana kierowcom. Koniec z jazdą przez zabytkowe centrum

Obwodnica Myśliborza oddana kierowcom. Koniec z jazdą przez zabytkowe centrum

Obwodnica znacząco usprawni ruch w woj. zachodniopomorskim
Obwodnica znacząco usprawni ruch w woj. zachodniopomorskim
Źródło zdjęć: © mat. prasowe / GDDKiA
Aleksander Ruciński
21.09.2021 07:39, aktualizacja: 14.03.2023 15:05

Po wielu latach od prezentacji pierwszych planów Myślibórz w końcu doczekał się obwodnicy. Trasa licząca 3,4 km długości powstała w ciągu DK26. Dzięki niej ruch tranzytowy przestanie być tak uciążliwy dla mieszkańców miasta.

Jak informuje GDDKiA, inwestycja była gotowa do realizacji już w 2009 roku, lecz brakowało odpowiednich środków. Te udało się pozyskać dopiero 8 lat później, w ramach Programu Inwestycji Ministra Infrastruktury. Zaktualizowano dokumentację i pod koniec dekady wystartowano z pracami, które właśnie zbliżają się ku końcowi.

Nowa trasa o długości 3,4 km omija centrum miasta od południa i biegnie praktycznie po śladzie dawnej linii kolejowej. To jednojezdniowa droga główna o ruchu przyspieszonym, z wybudowanym rondem, dwoma skrzyżowaniami oraz dodatkowymi drogami wspomagającymi. W ramach inwestycji powstały też chodniki i ścieżki rowerowe.

Kierowcy mogą już korzystać z nowej trasy, choć pełna przepustowość wciąż pozostaje kwestią kilku miesięcy. Wciąż bowiem trwają prace poboczne związane z montażem oświetlenia, sygnalizacji świetlnej, a także przebudową włączenia ul. 1 Maja (dawny przebieg DK26) do ronda łączącego DK23 i DK26.

Obwodnica Myśliborza na mapie
Obwodnica Myśliborza na mapie© mat. prasowe / GDDKiA

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, całkowity koniec realizacji inwestycji nastąpi jeszcze w 2021 roku. To ważna zmiana nie tylko dla mieszkańców Myśliborza, którzy nie będą już musieli zmagać się ruchem tranzytowym w historycznym centrum miasta, ale i wielu kierowców podróżujących po woj. zachodniopomorskim.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)