Nowa Kia Sportage zadebiutuje latem. Ma wiele wspólnego z modelem EV6

Nowa Kia Sportage zadebiutuje latem. Ma wiele wspólnego z modelem EV6

Nowa Sportage zapowiada się bardzo ciekawie.
Nowa Sportage zapowiada się bardzo ciekawie.
Źródło zdjęć: © mat. prasowe / Kia
Aleksander Ruciński
31.05.2021 07:36, aktualizacja: 14.03.2023 16:20

Obecna, czwarta już generacja Kii Sportage jest z nami od 2015 roku. Koreańczycy uznali więc, że najwyższy czas na następcę. Auto zadebiutuje w Korei już w lipcu 2021. Europejską wersję poznamy natomiast miesiąc później. Wiele wskazuje, że szykuje się prawdziwa rewolucja, przynajmniej w kwestii stylistyki.

Najnowsza odsłona Hyundaia Tucsona okazał się być wręcz szokująco inna od poprzednika. Z bratnią Kią może być podobnie. Świadczy o tym oficjalna zapowiedź opublikowana w sieci, z której wynika, że nowa Sportage będzie wyróżniać się bardzo dynamiczną stylistyką.

Auto pozostanie SUV-em segmentu C, choć obłości znane z dotychczasowego wydania ustąpią miejsca raczej ostrzejszym liniom zapoczątkowanym przez elektryczne EV6. Podobieństwa widać m.in. w opadającym dachu i ostro ściętej, tylnej klapie. Jeśli dodamy do tego pokaźne oświetlenie LED i wysoko poprowadzoną linię okien, możemy dostać naprawdę atrakcyjne nadwozie.

Co ważne, wnętrze będzie równie spektakularne - tak przynajmniej wynika z zapowiedzi. Kokpit przedstawiony na grafikach zdaje się być oparty na ogromnym wyświetlaczu, któremu tradycyjnie dla marki towarzyszą fizyczne przyciski. Design można jednak określić jako minimalistyczny. Ciekawe czy na żywo będzie równie interesujący.

Kia Sportage (2021)
Kia Sportage (2021)© mat. prasowe / Kia

Nowa Kia Sportage ujrzy światło dzienne w lipcu 2021 roku. Miesiąc później zadebiutuje także w Europie. Do tego czasu powinniśmy już znać większość szczegółów technicznych oraz detali dotyczących wyglądu. Biorąc jednak pod uwagę ostatnie modele Kii, już dziś można śmiało założyć, że nowa odsłona koreańskiego SUV-a będzie sporą niespodzianką.

Kia Sportage (2021)
Kia Sportage (2021)© mat. prasowe / Kia
Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)