Kia pochwaliła się wnętrzem nowego Sorento. Będzie znacznie bardziej cyfrowe

Kia pochwaliła się wnętrzem nowego Sorento. Będzie znacznie bardziej cyfrowe

Trudno wskazać jakiekolwiek podobieństwa do poprzednika.
Trudno wskazać jakiekolwiek podobieństwa do poprzednika.
Źródło zdjęć: © mat. prasowe
Aleksander Ruciński
11.02.2020 11:59, aktualizacja: 22.03.2023 16:26

Po wizualizacjach nadwozia przyszedł czas na wnętrze. Kia opublikowała oficjalne zapowiedzi pokazujące kabinę nowego Sorento. Koreański SUV będzie jedną z gwiazd zbliżającego się salonu w Genewie.

Zapomnijcie o obłym poprzedniku - zarówno nadwozie, jak i wnętrze Kii Sorento nabierze kantów. Świadczą o tym wizualizacje opublikowane przez producenta w sieci. Auto zadebiutuje oficjalnie na początku marca, podczas salonu w Genewie. Już teraz jednak wiemy o nim całkiem sporo.

Karoserię nowej Kii czeka prawdziwa rewolucja i wszystko wskazuje, że podobnie będzie z wnętrzem. Kokpit stanie się bardziej cyfrowy i minimalistyczny. Zgodnie z obecnie panującą modą główną rolę zagrają tu dotykowe ekrany. Centralny ma stanowić wizualną jedność z zestawem wskaźników - oczywiście także cyfrowym.

Producent twierdzi, że obsługa nowego kokpitu będzie bardziej naturalna i intuicyjna dzięki zastosowaniu interfejsu HMI (Human Design Interface), w skład którego wchodzi nie tylko sterowanie przez dotyk, ale również głos i gesty. Na wizualizacjach można dostrzec oddzielny panel sterowania klimatyzacją oraz kilka fizycznych przycisków, co w wielu modelach nie jest tak oczywiste.

452933190756552856
© mat. prasowe

Analogowy wydaje się również potężny środkowy tunel z wygodnym pokrętłem, umożliwiającym sterowanie funkcjami bardziej tradycyjnym kierowcom, którzy cenią sobie klasyczne rozwiązania. Z pewnością wielu klientów doceni fakt, że Kia pomimo znaczącego unowocześnienia kabiny i wprowadzenia alternatywnych sposobów sterowania nie rezygnuje z ergonomicznie dopracowanych, fizycznych elementów.

Nowa Kia Sorento ujrzy światło dzienne już na początku marca 2020 roku. Wówczas powinniśmy poznać wszystkie szczegóły, łącznie z gamą napędową przygotowaną dla europejskich klientów i szczegółami wyposażenia.

  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
[1/5]
Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)