Nowa Astra Cabrio już od nowego właściciela Opla?

Nowa Astra Cabrio już od nowego właściciela Opla?

Opel Astra
Opel Astra
Piotr Wielgus
10.06.2011 12:15, aktualizacja: 07.10.2022 17:52

Trochę rumoru wokół Opla. Zdaniem niemieckiej gazety Der Spiegel General Motors rozważa sprzedaż tej marki. Jednocześnie Opel cały czas testuje nowe modele. Aktualnie nową Astrę w nadwoziu Cabrio.

Według Der Spiegel General Motors nie jest zadowolony z ciągłych strat Opla i zaoferował kupno marki firmie Magna International. Wśród potencjalnych nabywców wymienia się także koncerny z Chin i Volkswagena.

Póki co eksperci z branży uważają tę informację za plotkę, a za bezsens uznał ją rzecznik marki Opel. Prawdą jest, że dla General Motors coraz większe znaczenie ma promowanie Chevroleta i Cadillaca, ale Opel to też ważny gracz w talii Amerykanów. Wydaje się, że jednak zdecydowano o większej regionalizacji niemieckiej marki i zmniejszeniu funduszy na jej promocję.

Opel Astra Cabrio
Opel Astra Cabrio

W cieniu plotek o sprzedaży i marginalizacji Opel intensywnie pracuje nad kolejnymi modelami. Niedawno informowaliśmy o nowej wersji Astry GTC Coupe, teraz przyszedł czas na świeżutkie zdjęcia szpiegowskie nowego cabrio tego modelu. Tym razem z miękkim dachem, który ma zaoszczędzić miejsce i zmniejszyć masę własną auta. Kabriolet ma być czteroosobowy, z całkiem praktycznym bagażnikiem.

Opel Astra Cabrio
Opel Astra Cabrio

Na rynek nowa Astra cabrio trafiłaby w 2013 roku. Jako Vauxhall w Wielkiej Brytanii, Buick w USA i Chevrolet na innych, pozaeuropejskich rynkach.

  • Opel Astra Cabrio
  • Opel Astra Cabrio
  • Opel Astra Cabrio
  • Opel Astra Cabrio
  • Opel Astra Cabrio
  • Opel Astra
[1/6] Opel Astra Cabrio

Źródło: WorldCarFansAutoblog

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)