"Noś odblaski. Nie daj się zamknąć w czarnym worku" to świetny spot, który przemawia do rozsądku

"Noś odblaski. Nie daj się zamknąć w czarnym worku" to świetny spot, który przemawia do rozsądku22.11.2019 09:20
W okresie jesienno-zimowym na polskich drogach ginie najwięcej pieszych.
W okresie jesienno-zimowym na polskich drogach ginie najwięcej pieszych.
Źródło zdjęć: © fot. policja.pl

Okres jesienno-zimowy obfituje w wypadki z udziałem pieszych. Przyczynia się do tego słaba widoczność spowodowana warunkami pogodowymi i szybko zapadającym zmrokiem. Dlatego tak ważne jest noszenie elementów odblaskowych. Niestety nadal jest spore grono osób, które nawet po zmroku nie korzystają z kamizelek. Z myślą o nich powstał krótki spot pokazujący skutki takiego zachowania.

Pieszy nie ma większych szans na przeżycie w starciu z rozpędzonym pojazdem. Osoby, które poruszają się po nieoświetlonych drogach bez żadnych dodatkowych elementów odblaskowych, do ostatniej chwili pozostają praktycznie niewidoczne. Gdy kierowca zauważy pieszego, zazwyczaj jest już zbyt późno na jakąkolwiek reakcję. Niestety większość takich zdarzeń kończy się śmiercią niechronionych uczestników ruchu.

Noś odblaski. Nie daj się zamknąć w czarnym worku.

Aby znacząco zminimalizować ryzyko wypadku, wystarczy nosić odblaski. Niestety wielu pieszych wciąż o tym zapomina, narażając bezpieczeństwo swoje i innych. Najwyraźniej nie zdają sobie sprawy ze skali zagrożenia, jaką stwarzają, poruszając się pieszo po zmroku, pozostając zupełnie niewidocznymi. Dlatego tak bardzo potrzebujemy kampanii edukacyjnych, których przykład stanowi świetny spot "Noś odblaski. Nie daj się zamknąć w czarnym worku".

W jego realizacji uczestniczyli żywieccy policjanci, uczniowie klasy policyjnej Zespołu Szkół Mechaniczno-Elektrycznych w Żywcu oraz strażacy z OSP w Węgierskiej Górce. Za scenariusz i reżyserię odpowiadają Mariusz Jasek oraz Radosław Kusa, a narratorem jest lektor filmowy, Maciej Gudowski. Wszyscy zaangażowani w ten projekt wykonali kawał dobrej roboty, tworząc film, który ma szanse przemówić do rozsądku tym, którzy zapominają o odblaskach.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)