Nieodpowiedzialna matka. Po alkoholu wjechała na torowisko

Nieodpowiedzialna matka. Po alkoholu wjechała na torowisko

Nieodpowiedzialna matka. Po alkoholu wjechała na torowisko
Nieodpowiedzialna matka. Po alkoholu wjechała na torowisko
Źródło zdjęć: © Policja
Łukasz Kuczera
20.12.2022 11:06

Skrajną nieodpowiedzialnością popisała się kobieta, która wsiadła do samochodu mając 2,5 promila alkoholu w organizmie. Co więcej, kobieta wiozła ze sobą 6-letnie dziecko. Jej podróż zakończyła się na szlaku kolejowym, po tym jak 50-latka najprawdopodobniej źle skręciła i przejechała wzdłuż torów ok. 20 metrów. Na szczęście specjalne czujniki ostrzegły nadjeżdżający pociąg towarowy o aucie na torach.

Z informacji przekazanych przez policję w Świebodzinie wynika, że w ostatnią sobotę (17 grudnia) tuż przed godz. 23.00 funkcjonariusze otrzymali zgłoszenie dotyczące samochodu stojącego w poprzek torowiska w miejscowości Boleń-Szczaniec. Pojazd uniemożliwiał przejazd pociągów w obu kierunkach.

Nieodpowiedzialna matka. Po alkoholu wjechała na torowisko

Mundurowi ustalili na miejscu, że kierująca samochodem wjechała na szlak kolejowy i zatrzymała się po przejechaniu ok. 20 metrów. Potem wysiadła. Silnik pojazdu pracował, a w jego wnętrzu były rzeczy osobiste. Na szczęście w tej okolicy zamontowane są specjalne czujniki, które ostrzegły nadjeżdżający pociąg towarowy o przeszkodzie, przez co zdążył on się zatrzymać.

Chwilę później policjanci odkryli w pobliskim lesie 50-latkę oraz jej 6-letnie dziecko. Od kobiety dało się wyczuć won alkoholu. Badanie wykazało, że ma ona w organizmie aż 2,5 promila alkoholu. Wcześniej przebywała ona na spotkaniu, na którym spożywała napoje wysokoprocentowe. Doszło na nim do sprzeczki, wskutek czego kobieta postanowiła wsiąść do samochodu i pojechać do domu znajdującego się w Sulechowie.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Matka dziecka wykazała się skrajną nieodpowiedzialnością i została zatrzymana przez policję. Jej dziecko przekazano pod opiekę najbliższej rodzinie. Jak się jednak okazało, nie był to koniec problemów 50-latki w trakcie sobotniej nocy.

Kobieta zaczęła się agresywnie zachowywać względem funkcjonariuszy policji. Znieważyła ona mundurowych, jednemu z nich grożąc. W efekcie 50-latka usłyszała w Prokuraturze Rejonowej w Świebodzinie nie tylko zarzuty dotyczące prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości, ale też znieważenia funkcjonariuszy. Grozi jej kara pozbawienia wolności do lat 2. Zatrzymane zostało jej również prawo jazdy.

O dalszym losie 50-latki zadecyduje Sąd Rejonowy w Świebodzinie.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)