Niemiecki gwiazdor skazany. Przemycał narkotyki luksusowymi samochodami

Niemiecki gwiazdor skazany. Przemycał narkotyki luksusowymi samochodami

Niemiec został skazany na 14 lat więzienia. Obrona zapowiedziała apelację
Niemiec został skazany na 14 lat więzienia. Obrona zapowiedziała apelację
Źródło zdjęć: © dpa | Federico Gambarini
27.04.2023 12:02, aktualizacja: 27.04.2023 12:22

Były gwiazdor jednego z popularnych niemieckich programów telewizyjnych został skazany na długie lata więzienia za przemyt narkotyków. Wykorzystywał do tego m.in. luksusowe samochody.

Były gwiazdor popularnego niemieckiego programu "Goodbye Deutschland", Jürgen Albers, trafi do więzienia. W procesie o przemyt narkotyków, Sąd Okręgowy w Aachen skazał celebrytę na 14 lat pozbawienia wolności. Jak ustaliły władze, 61-latek wykorzystywał pojazdy i kurierów do przemytu narkotyków przez pół Europy. Te trafiały m.in. do Włoch i Czech.

Łącznie chodzi o ponad tonę kokainy. Do transportu narkotyków używano między innymi luksusowych samochodów, takich jak porsche czy maserati. Za takie przestępstwo w Niemczech grozi kara do 15 lat więzienia. Prokuratura domagała się kary 14 lat, obrona natomiast uniewinnienia lub zmniejszenia wyroku. Zdaniem sądu dowody świadczące o winie Albersa są przytłaczające i niepodważalne. Obrona gwiazdora zapowiedziała już apelację w tej sprawie.

Aktor wykorzystywał do przemytu luksusowe auta, m.in. maserati
Aktor wykorzystywał do przemytu luksusowe auta, m.in. maserati© autokult | Maserati

Dużą rolę w procesie odegrał stan zdrowia oskarżonego 61-latka. Ponad 40 dni procesu spędził na wózku inwalidzkim. Był skulony i pochylony. Zdaniem sądu była to manipulacja, o czym świadczyły zdjęcia, na których aktor wyglądał na stosunkowo sprawnego człowieka. Na niektórych fotografiach przychodził do sądu z pomocą chodzika.

Proces niemieckiego gwiazdora i 4 innych współoskarżonych rozpoczął się pod koniec sierpnia 2022 roku. Dwaj mężczyźni i dwie kobiety zostali skazani kilka miesięcy temu na kary więzienia od 2 lat w zawieszeniu do 8 lat pozbawienia wolności.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)