Niecodzienny widok na ekspresówce. Mężczyzna jechał na wózku inwalidzkim

Źródło zdjęć: © Policja

04.04.2024 09:30, aktual.: 04.04.2024 11:19

Policjanci z komendy w Ostrowi Mazowieckiej z pewnością nie spodziewali się takiej interwencji. Tuż przed świętami dostali zgłoszenie o mężczyźnie na drodze ekspresowej S61, który zdecydowanie nie powinien tam przebywać.

Do całego zajścia doszło w piątkowe popołudnie, kiedy dyżurny ostrowskiej komendy przyjął przynajmniej trzy zgłoszenia dotyczące niebezpiecznej sytuacji na drodze ekspresowej S61 w kierunku Łomży. Jak wynikało z informacji przekazywanych przez zgłaszających, po pasie awaryjnym ekspresówki poruszał się mężczyzna na wózku inwalidzkim.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zgodnie z art. 2 Ustawy Prawo o ruchu drogowym, "za pieszego uważa się również osobę poruszającą się w wózku inwalidzkim", co oznacza, że mężczyzna nie powinien się tam w ogóle znaleźć. Na szczęście nie doszło do tragedii.

Na miejsce wysłany został patrol, który natychmiast zatrzymał 31-latka. Policjanci poinformowali go o zakazie poruszania się przez pieszych trasą szybkiego ruchu oraz ukarali mandatem karnym. Następnie mężczyzna został bezpiecznie odeskortowany do miejsca, gdzie mógł bezpiecznie zjechać z drogi ekspresowej.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (13)