Niecodzienny widok na autostradzie A1. Mały samolot awaryjnie lądował na drodze

Niecodzienny widok na autostradzie A1. Mały samolot awaryjnie lądował na drodze14.05.2021 11:36
Lądowanie samolotu na autostradzie to niecodzienny widok
Lądowanie samolotu na autostradzie to niecodzienny widok
Źródło zdjęć: © fot. Policja Śląska

Na autostradzie A1 niedaleko Częstochowy doszło do niecodziennego zdarzenia. Jednosilnikowy samolot musiał awaryjnie wylądować na drodze szybkiego ruchu. Służby szybko przystąpiły do zabezpieczenia miejsca i usunięcia skrzydlatego "gościa".

Jak informuje częstochowska policja, do niecodziennego zdarzenia doszło ok. 8.30. Mały samolot jednosilnikowy awaryjnie lądował na 420. kilometrze autostrady A1 w kierunku Radomska na wysokości Wierzchowisk. Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że przyczyną lądowania była awaria silnika.

Jak mówiła w TVN24 podkom. Sabina Chyra-Giereś, oficer prasowa KMP w Częstochowie, pilot miał lądować na pobliskim lotnisku w Rudnikach, jednak z uwagi na równą nawierzchnię i małe natężenie ruchu, zdecydował się na posadzenie maszyny na autostradzie po stwierdzeniu problemów technicznych.

Na szczęście zarówno maszynie, jak i 34-letniemu pilotowi nic się nie stało. Mężczyzna był trzeźwy i posiadał odpowiednie uprawnienia do latania. Służby stosunkowo szybko uporały się z usunięciem samolotu z drogi – już przed 11 nie występowały utrudnienia w ruchu.

Ze względu na charakter zdarzenia, policja musi wszcząć w stosunku do pilota postępowanie. Ma ono wyjaśnić, czy lądowania faktycznie było spowodowane awarią silnika oraz czy podczas manewru pilot nie spowodował zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Sprawą ma się także zająć Państwowa Komisja Badania Wypadków Lotniczych.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)