Nie widać końca podwyżek na stacjach. Jest stabilniej, ale wciąż drożej

Nie widać końca podwyżek na stacjach. Jest stabilniej, ale wciąż drożej

Ceny na stacjach nadal rosną, choć nieco wolniej niż dotychczas
Ceny na stacjach nadal rosną, choć nieco wolniej niż dotychczas
Źródło zdjęć: © mat. prasowe / Orlen
Aleksander Ruciński
24.09.2021 13:25, aktualizacja: 14.03.2023 15:01

Paliwa na polskich stacjach wciąż sukcesywnie drożeją. Nieco wolniej niż w ubiegłych tygodniach, ale jednak. Najbardziej, bo średnio o 10 gr/l, zdrożał olej napędowy. Najmniej paliwa premium. Niestety prognozy nie są zbyt optymistyczne.

Jak wynika z analiz przeprowadzonych przez BM Reflex, w przedostatnim tygodniu września 2021 roku nastąpiły kolejne wzrosty cen na stacjach paliw w Polsce. Benzyna bezołowiowa 95 kosztuje teraz przeciętnie 5,80 zł za litr (wzrost o 2 gr), bezołowiowa 98 - 5,99 zł (wzrost o 1 gr), olej napędowy - 5,64 zł (wzrost o 10 gr), a autogaz - 2,85 zł (wzrost o 3 gr).

Analitycy BM Reflex twierdzą, że w najbliższych kilkunastu dniach czeka nas dalszy wzrost cen oleju napędowego, co doprowadzi do zmniejszenia różnic kwotowych pomiędzy benzyną 95 a ON. Wynika to z faktu, że już dziś hurtowe ceny ON są wyższe niż benzyny bezołowiowej 95.

Podobnie wyglądać będzie różnica w tempie ewentualnych wzrostów. Potencjał na zwiększenie cen benzyny jest obecnie niższy niż w przypadku diesla. Możliwe więc, że po raz kolejny dojdzie do sytuacji, w której to ceny obu rodzajów paliwa się ze sobą zrównają, a nawet ON przekroczy cenę benzyny.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (19)