New York Auto Show odwołane po raz 4. Powód jest oczywisty

New York Auto Show odwołane po raz 4. Powód jest oczywisty05.08.2021 08:48
Wystawcy i zwiedzający znów muszą zmienić swoje plany.
Wystawcy i zwiedzający znów muszą zmienić swoje plany.
Źródło zdjęć: © fot. NYIAS

Zaplanowane na sierpień 2021 roku New York Auto Show nie odbędzie się w planowanym terminie. To czwarte z rzędu odroczenie amerykańskiej imprezy. Powód? Ten sam co zawsze - pandemia Covid-19.

Pierwotnie targi w Nowym Jorku miały odbyć się wiosną 2020 roku. Gwałtowny wybuch pandemii koronawirusa sprawił jednak, że termin zmieniono na sierpień 2020, następnie na wiosnę 2021 i kolejny sierpień. Ostatecznie żadna z tych dat nie okazała się jednak szczęśliwa.

Organizatorzy po raz kolejny postanowili odroczyć wydarzenie w czasie. Tym razem z powodu narastającej liczby zakażeń wariantem Delta. Decyzja była podyktowana nie tylko zdrowym rozsądkiem, ale i stanowymi obostrzeniami, które sukcesywnie przybierają na sile.

Tegoroczna edycja miała stać głównie pod znakiem elektromobilności, co jak na amerykańskie standardy byłoby nie lada wydarzeniem. Niestety na razie nie dane będzie się nam przekonać, jak na zmiany w świecie motoryzacji zareagowałaby publiczność. Zazwyczaj targi NYIAS odwiedzało około 1 mln osób.

Wystawcy nie zamierzają jednak się poddawać. Wstępnie jako kolejny termin wskazano sierpień 2022 roku. Założenie wydaje się dość bezpieczne, choć warto zauważyć, że podobnie myśleliśmy przed rokiem.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)