Katalizatory za miliony dolarów. Gang rozbity. Trudno uwierzyć w liczby

Katalizatory za miliony dolarów. Gang rozbity. Trudno uwierzyć w liczby

Złodzieje mogli ukraść tysiące katalizatorów
Złodzieje mogli ukraść tysiące katalizatorów
Źródło zdjęć: © youtube.com / KGW News
Aleksander Ruciński
14.08.2022 06:32, aktualizacja: 13.03.2023 16:11

Plaga kradzieży katalizatorów rozlewa się po całym świecie. USA nie są tu wyjątkiem. Tamtejsza policja rozbiła właśnie grupę przestępczą, która trudniła się tym procederem na rekordową skalę.

Ukradli nawet 44 tys. katalizatorów o łącznej wartości ponad 22 mln dolarów. Aż trudno uwierzyć w liczby przedstawione przez policję z Oregonu, która właśnie pochwaliła się ogólnokrajowym sukcesem. Sprawa ma swój początek jeszcze w 2021 roku.

Jak donosi portal "Thedrive.com", pierwszy podejrzany trafił pod policyjną obserwację w ostatnich miesiącach ubiegłego roku. W marcu 2022 udało się złapać go na gorącym uczynku, gdy przewoził ponad 100 katalizatorów pochodzących z kradzieży. Dzięki zatrzymaniu udało się rozszerzyć śledztwo o kolejnych członków gangu, wliczając w to jego przywódcę.

W siedzibie szajki namierzono 3 tys. katalizatorów. Policja twierdzi jednak, że skala przedsięwzięcia była znacznie większa. Szacuje się, że złodzieje mogli ukraść nawet 44 tys. podzespołów w różnych regionach zachodniego wybrzeża, a następnie sprzedać je na wschodzie kraju.

Niektórzy z członków grupy przestępczej usłyszeli również inne zarzuty. To m.in. wymuszanie haraczy czy pranie brudnych pieniędzy. Domniemany przywódca jest oskarżony o złamanie łącznie 72 paragrafów, co oznacza, że najprawdopodobniej nie wyjdzie z więzienia przez długie lata.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (6)