Ma 14 metrów długości i cztery silniki - oto największy hummer świata

Ma 14 metrów długości i cztery silniki - oto największy hummer świata

Standardowa wersja wygląda przy nim jak zabawka
Standardowa wersja wygląda przy nim jak zabawka
Źródło zdjęć: © youtube.com / autoanorak
Aleksander Ruciński
22.03.2022 10:44, aktualizacja: 14.03.2023 12:51

Hummer H1 jest zbyt mały - nie powiedział nikt nigdy, aż w końcu pojawił się arabski szejk, który najwyraźniej miał inne zdanie na ten temat. To właśnie jemu zawdzięczamy dzieło, które widzicie na zdjęciach. Jest trzy razy większe od oryginału.

Hamad bin Hamdan Al Nahyan to szejk z Abu Dhabi. Jak wiele zamożnych osób, lubi trwonić pieniądze na spektakularne projekty, a zważywszy, że jest fanem motoryzacji, zazwyczaj mają one silnik i cztery koła. W kolekcji miliardera znajdziemy wiele wspaniałych aut, zarówno seryjnych, jak i tych po modyfikacjach. Co ciekawe, może się on pochwalić największym na świecie zbiorem pojazdów z napędem na cztery koła.

Do tego grona niedawno dołączył kolejny przedstawiciel. Nie byle jaki, bo mierzący 14 metrów długości, 6,5 metra szerokości i ponad 5,8 metra wysokości hummer H1, a właściwie jego ogromna replika. Mimo że pojazd jest trzykrotnie większy od oryginału, jeździ. To zasługa czterech silników diesla - po jednym na każde z kół.

Here’s the INSANE 21-Foot Tall Hummer H1!!! Biggest Car Ever Made.

Jakby tego było mało, wygląda świetnie. Hamad bin Hamdan Al Nahyan to wymagający klient, dlatego prezencja wielkiego hummera nie odbiega zbytnio od oryginału. Na zewnątrz, bo kabina to zupełnie inna bajka. Nie przypomina samochodu, lecz raczej dom na kołach. Znajdziemy tam przestrzeń do relaksu, a nawet łazienkę.

Niestety szczegółowe dane techniczne i detale konstrukcji pozostają tajemnicą. Sądząc jednak po filmach i zdjęciach zamieszczonych w sieci, wielki hummer jest prawdopodobnie pozbawiony jakiegokolwiek zawieszenia, więc raczej nie należy do przesadnie komfortowych konstrukcji. Robi jednak niesamowite wrażenia, a przecież głównie o to chodzi.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)